site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 28 Şubat 2014

MHP Adayı Görür: Ben Alo Fatih’in Selçuk Versiyonları İle Çalışmam

bu-tesisler-selcukun-basina-gecirilen-yagli-urgandir

Seçim çalışmalarına çok planlı bir şekilde devam eden ve her ulaştığı vatandaştan büyük destek alan MHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Levent Görür, rakiplerini ve Selçuk’ta yayınlanan bazı gazete sahiplerini hedef alarak sert açıklamalarda bulundu. MHP Adayı Görür; “Ben Alo fatih’in Selçuk versiyonları ile çalışmam. Ama bu işleri parayla değil de gerçek gazeteci olarak yayın yapan arkadaşlarımızı da kutluyorum” dedi.

Annesinden miras kalan evini satıp seçim çalışmalarına başladığını, diğer adaylar gibi belediyenin imkânlarını kullanarak ve işadamlarının paralarıyla seçim yatırımı yapmadıklarını şeffaf bir şekilde açıklayan MHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Levent Görür, önce rakiplerini eleştirdi. Önümüzdeki günlerde Tarımsal Sanayi alanı yanında açılması planlanan Tura Turizmin ve Bilintur’un ortak kurdukları Bi-Tu şirketine ait “Cıttantıca Ephesus Park”ın Selçuk’un başına bela olacağını ileri sürdü. Bu şirketleri Selçuk’un başına bela edenin Ak Parti olduğunu, ancak bu şirketlere yeri satanın da Selçuk Belediye Başkanı H.Vefa Ülgür olduğunu öne süren MHP Adayı Levent Görür, bugün söz konusu şirketlere Ak Parti ilçe Başkanı tarafından seçim çalışması yapıldığını ve bu şirketlere işçi alımı başvurusu yapıldığını söyledi. Bu parkın açılmasıyla birlikte Selçuk ilçe merkezindeki ve Efes’teki halıcı, derici, restaurant, kuyumcu vs. gibi esnafların yok olacağını belirten Görür, bununla birlikte yaklaşık bin kişinin de işsiz kalacağını söyledi.

Seçim çalışmaları çerçevesinde ilçenin belirli alanlarında siyasi partiler için ayrılan reklam panolarına parası olan partinin reklamlarının asıldığını söyleyen Görür; “Bir reklam panosunun günlüğü 50 TL. İlçenin değişik alanlarında toplam 35 adet reklam panosu var ve bu da günde Bin 750 TL gibi bir rakam tutuyor. Bizim her gün bu rakamı ödeyecek gücümüz olmadığı için reklam panolarına afişlerimizi asmıyoruz. Parası olanların reklamları şu anda panolarda görüyoruz. Sonuç olarak bizim çok büyük paralarımız yok. Biz gücümüzü halktan alıyoruz” ifadesini kullandı.

Rakiplerinin meclis üyesi adaylarını halkın taktirine bıraktığını söyleyen Görür; “Biz Lordlarla değil, halkla birlikte yürüyoruz. Bakıyorum listelere; Vefa Ülgür’ün listesi haktan tamamen kopuk bir liste. Zeynel Bakıcı’nın listesini kendisinin yaptığını düşünmüyorum. Nedense Selçuk’taki bazı gazete sahipleri sadece bu iki liste üzerinde duruyor. Bizi bilinçli olarak halka ulaştırmamaya çalışıyorlar. Ama biz zaten halkın içindeyiz” şeklinde konuştu.

Söz konusu gazetecilerin siyasi partilerle pazarlık içerisinde olduğunu ifade eden MHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Levent Görür; “Bayram bey gazetesinin sayfasını bin 500 TL ile açtı. Bana da bin TL vermem karşısında bizimle ilgili haberlere yer vereceğini söyledi. Benim o kadar param olmadığı için kendisine sadece gazetecilik yapmasını söyledim. Ama o parayla yandaşlık yapmaya devam ediyor. Gazeteci Arif Bey ile de bir görüşme yaptık. Bu görüşmede toplam 8 sayı gazete ve danışmanlık ücreti olarak 50 bin TL istedi. Sonuç olarak ben Alo Fatih’in Selçuk versiyonları ile çalışmam. Ben bu işleri parayla değil de gerçek gazeteci olarak yapan arkadaşlarımızı kutluyorum ve teşekkür ediyorum” dedi.

Rakiplerinin seçim kaynaklarını kendi ceplerinden harcamadıklarını öne süren Görür; “Bu seçimde herkes kendini bir yere emanet ediyor. Vefa Ülgür kendini belediyeye emanet etmiş, Zeynel Bakıcı da iktidarın gücü ve işadamlarıyla birlikte yürüyor. Benimse tek yol arkadaşım önce Allah, sonra Selçuk halkıdır” dedi.

MHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Levent Görür son olarak seçmenlere seslenerek şunları söyledi: “Ben bizim yanımızda olan ve bizleri destekleyen vatandaşlarımızdan şunu rica ediyorum. Kendini gazeteci sanan arkadaşların yaptığı tahriklere kapılmayın. Sakin olun ve 30 Martta bunlara gereken cevabı sandıkta verin” dedi.

Yorumlar (9 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk