uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Spor 24 Kasım 2015

Meryemana Evine Doğa Yürüyüşü

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi 29 Kasım 2015 Pazar günü Orman Kampı – Meryemana Evi rotasını yürüyecek.

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Özhan’ın rehberlik edeceği doğa yürüyüşü Orman Kampından başlayacak. Doğaseverler çam ağaçları arasında harika manzaralar eşliğinde yaklaşık 10 km ilerleyerek Meryemana evine batı istikametinden yürürken bol bol fotoğraf çekme imkanı da bulacaklar.

Yürüyüşün bitiş noktası olan Meryemana Evi birçok gezinin ve özellikle hacı olmak isteyenlerin uğrak yeri olma özelliğini taşıyor. Dua etme niyetiyle gelen hacılar, maneviyatı keşfetmek isteyenler ve doğa yürüyüşçüleri dahil herkesin Meryemana evi ve kutsal alanının mistik havasını solumaları için serbest zaman verilecek. Yeşile boğulmuş, rahatlatıcı, nefes alınacak ve meditasyona davet eden Hz. Meryem’in evi gezildikten sonra araç ile dönüşe geçilecek. Yürüyüşe katılmak isteyenler araçta yer ayrılması için rehbere isim yazdırıp Selçuk Otogar karşısındaki ADD Ahmet Ferahlı Parkından 29 Kasım 2015 Pazar günü sabah saat 08.00’da hareket edecek araçlara dahil olabilecekler.

Gerekli malzemeler: Daha rahat bir yürüyüş için ayak bileğinizi kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı tercih etmenizi, ayakkabınız yetersiz ise ayak zedelenmelerine karsı çift çorap giymenizi, baston bulundurmanızı, mevsim koşullarına uygun (bere, eldiven, yedek çorap, polar mont, yağmurluk, tozluk) giyinmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda getirdiğiniz bütün eşyalarınızı içine alacak büyüklükte (orta boy) bir sırt çantası işinizi görecektir. Çantanızda kişisel eşyalarınız haricince fener ya da kafa lambası, düdük, 2 litreye yakın su, günlük yiyecekleriniz ve yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Başvuru ve iletişim:
Başkan: Zehra TAŞDÖVEN
Telefon: 0536 491 24 21
E-posta: selcukzirve@hotmail.com

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk