uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Bölgeden, Manşet Yan 16 Nisan 2015

Mayıs’a zor yetişir!

izban-calisma

Hem Büyükşehir’in hem de TCDD’nin, “Mayıs ayında seferler başlayacak” dediği Torbalı’da çalışmaların 15 günde bitmesi neredeyse imkânsız. Pancar’da sona gelinirken, ilçe merkezinde seferlerin Ağustos’a uzaması bekleniyor.

2011 yılında temeli atılan ve kısa zamanda bitirileceğini açıklanmasına rağmen 3 yıldır ilçe halkının hayallerini süsleyen İZBAN seferlerinin planlanan Mayıs ayında da başlaması zor görünüyor. Torbalı merkezde 3.hat çalışmaları devam ederken, Pancar’da da raylarda elektrifikasyon çalışması tüm hızıyla sürüyor. Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun her fırsatta, “Mayıs ayında seferler başlayacak” dediği Torbalı’da çalışmaların 15 günde bitmesi nerdeyse imkânsız. Yetkililer, mayıs ayında sadece Pancar’a kadar seferlerin başlayabileceğini, Torbalı merkezde ise hattın ancak en geç Ağustos ayında devreye alınabileceğini söylüyor.

PANCAR BAŞLIYOR

Torbalı’da esnafından öğrencisine, iş adamından gençlerine kadar her kesiminin ortak merak konusu ve beklentisi İZBAN seferlerinin ne zaman başlayacağı. Yetkililerin son bir yıl içerisinde “En geç Mayıs ayında başlayacak” dediği seferlerin öngörüldüğü gibi 15 gün sonra başlaması şu an imkansız görünüyor. Deneme sürüşlerinin yapıldığı hatta raylar ilgili herhangi bir sıkıntı bulunmazken, durak ve istasyonlarda çalışmalar sona erdi. Şu an sadece elektrifikasyon sisteminde eksikliklerin olduğu hat ile ilgili merkezde ilave 3. hat çalışması da sürüyor. Cumaovası entegrasyon çalışması dün sona eren hattın Pancar’a kadar olan seferlerinin mayıs ayında başlayacağı belirtildi.

AĞUSTOS KESİN

Torbalı merkezde seferlerin mayıs ayında başlanması imkansız görünürken, yetkililer gecikmenin çok uzamayacağı, seferlerin Ağustos’a kadar yetiştirilmesini hedeflediklerini açıkladı. Bir yandan Torbalı-Selçuk arası çalışmalar sürerken, vatandaşlar bir an önce İzmir’e kesintisiz ve konforlu ulaşımın başlaması için gün sayıyor. TCDD, İZBAN’ı 157 kilometreye taşıyacak hattın sinyalizasyon, elektrifikasyon, kataner ve ihata duvarları çalışmalarını tamamlarken, İzmir Büyükşehir Belediyesi, haberleşme ve enformasyon sistemleri ile istasyonlar ve karayolu alt-üst geçitleri inşaatlarını yapacak.

Kaynak: buyuktorbali.com

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk