Kültür ve Sanat Evi kursiyerlerinden kent belleğinde konser

Kültür ve Sanat Evi kursiyerlerinden kent belleğinde konser

Selçuk Belediyesi Kültür ve Sanat Evi kursiyerleri Selçuklu sanatseverlere müzik ziyafeti yaşattı. Selçuk Efes Kent Belleği’nde gerçekleşen konseri izleyenler arasında Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Özkan Aracı ve Selçuk Belediye Meclis Üyesi Yaşar Yılmaz da vardı.

Selçuk’un kültür ve sanat hayatına her daim önemli katkılar sunan, çocukların ve gençlerin kültür ve sanatla tanışmasını sağlayan Selçuk Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nin kursiyerleri Selçuk Efes Kent Belleği’nde bir konser verdi. Selçuk Belediyesi Kültür ve Sanat Evi Müzisyenleri Murat Gezer ve Kamber Karameşe’nin eğitmenliğinde çalışan kursiyerler keman, darbuka, bağlama ve ney gibi enstrümanlarla Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin seçkin örneklerini icra ettiler. Konserde Murat Gezer ve Kamber Karameşe’nin performansları da beğeni topladı.

Konser sonunda katılımcılara teşekkür eden Selçuk Belediyesi Kültür ve Sanat Evi Müzisyenlerinden Neyzen Murat Gezer; “ Anadolu toprakları türküler başta olmak üzere birbirinden önemli değerlerle dolu. Biz bu değerlerimizi sanat yoluyla gençlerimize çocuklarımıza aktarmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin boş vakitlerinde sanatla ilgilenmeleri onları bugün geliştirmenin, değiştirmenin yanı sıra onların yarın bambaşka bireyler olarak toplum içerisinde yer almalarını sağlayacaktır” dedi.

Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Özkan Aracı ise konser sonrasından yaptığı konuşmada; “ Selçuk Belediyesi Kültür ve Sanatevi Müzisyenlerimiz Murat Gezer ve Kamber Karameşe’ye ve kursiyerlerimize teşekkür ederiz. Bu akşam belediye başkanımız Sayın Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın ne kadar önemli bir iş yaptığını bir kez daha görmüş olduk. Müzisyenlerimize emeklerinden, kursiyerlerimize cesaretlerinden dolayı ve siz sanatseverlere burada bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz” dedi.

Selçuk Belediyesi Kültür ve Sanat Evi kursiyerlerinin konseri katılımcıların toplu fotoğraf çektirmesinin ardından son buldu.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

site rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk