site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber 9 Ekim 2015

Kırkyama yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

kırk-yama-sergisi (2)

Selçuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Pazar temalı kırkyama yarışmasının kazananları Selçuk Efes Kent Belleği’nde sahiplerini buldu. Yarışmada dereceye giren eser sahipleri ödüllerini Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın elinden aldı. Yarışmaya katılan eserler 23 Ekim’e kadar Selçuk Efes Kent Belleği’nde sergilenecek.

Gülcen kardeşlerden renkli çalışmalar

Pek çok sanatsal ve kültürel faaliyetin yanı sıra kırkyama sanatına ilişkin pek çok etkinliğe ev sahipliği yapan Selçuk Efes Kent Belleği’nde “Pazar” temalı kırkyama yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. 17 eserin katıldığı kırkyama yarışmasında Serpil İşbilir birinci, Muhterem Gürbüz ikinci, Hanım Aratemur üçüncü oldu. Dereceye giren isimlerin yanı sıra Oya Ayaz ve Gülşen Geçen mansiyon ödülü aldı. Ayrıca Selçuk Efes Kent Belleği’ndeki Kırkyama sergisine katılan Gülcen kardeşler de yaptıkları çalışmalarla ilgi odağı oldu.

Kırkyama sergisinin en ilgi çeken çalışmaları ise Gülcen kardeşlerin yaptığı çalışmalardı. 2.5yaşındaki Emre Gülcen “Park”, 4 yaşındaki Güven Gülcen “Renkli Gökyüzü”, 9 Yaşındaki Cemal Gülcen “Yaz Mevsimi” , 8 yaşındaki Selin Gülcen “Uğurböceği” 6 yaşındaki Keyan Gülcen ise “Tavşan” adlı kırkyama çalışmalarıyla katılımcıların ilgi odağı oldu. Başkan Bakıcı yetenekli kardeşlerle yakından ilgilendi.

Kırkyama yarışmasında birinci olan Serpil İşbilir “Çiçekçi Kadın” çalışmasını yaparken birinci olmak gibi bir amacı olmadığını belirtti. Yarışmanın ikincisi Muhterem Gürbüz kendi dokuduğu çiçeklerle yaptığı çalışmayla Pazar temasını işlediklerini belirtirken ve kırkyama yarışmasının üçüncüsü Hanım Aratemur ise Selçuk pazarından fotoğraf kareleriyle Selçuk pazarını farklı pencerelerden yansıtmak istediğini ifade etti.

Yarışmaya katılan eserler 23 Ekim’e kadar Selçuk Efes Kent Belleği’nde meraklılarını bekleyecek.

HABERİN FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN RESİMLERİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk