uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Hüseyin Taşyakan, Manşet Haber, Üst Manşet 7 Aralık 2016

Kim, Kime Madik Atıyor?…

huseyintasyakanSöylemlerine bakarsanız, iktidara geldiklerinden beri bunları aldatmayan kalmamış. Kimlerle oturup kalkmışlar ve ortak bir eylem içerisinde olmuşlarsa; her birine kanmışlar.

E bu kadar aldatılma hikayesinden sonra insanın sorası geliyor tabi;
”Sürekli kandırılacak kadar saftiriktiniz de, sizin haddinize midir koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ ni yönetmek?…

Hatta biraz daha ileriye gidersek; ağızlarından salyalar dökerek Anadolu’yu kendi aralarında pey etmiş emperyal çakallara karşı milletiyle beraber mücadele verip, muazzam bir Cumhuriyet kurabilmeyi başarmış Mustafa Kemal Atatürk ile silah ve dava arkadaşlarını eleştirmek bir yana, isimlerini ağızlarına almak bile; sizin gibi dakika başı aldatılan saftiriklerin haddine mi düşer?”

Yukarıdaki sualleri sormuyoruz tabi ki, zira ortada aldatılmak, kandırılmak veya madik atılmak gibi bir durum söz konusu değil değerli okuyucular. Bu güne kadar Pensilvanya’daki şarlatan, PKK terör örgütü ve bugün sözde kafa tutar gibi göründükleri AB, Türkiye üzerinde ne kadar oyun kurdularsa, bunu AKP iktidarıyla beraber ve üstelik karşılıklı menfaatlerini gerçekleştirmek amacıyla gayet uyumlu bir ortaklık halinde gerçekleştirmişlerdir.

Fethullah terör örgütü bu ülkenin yargısını, emniyetini ve kendilerine hizmetkar kuşaklar yetiştirmek üzere eğitimini ele geçirirken, yardım ve yataklığın ötesinde onlara her türlü imkan ve güç sağlayan AKP iktidarı olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin halk nazarında en güvenilir kurumu TSK Fethullah eliyle işgal edilip, yalan, dolan ve iftiradan ibaret kumpas davalarıyla zindanlara kapatılıyorken; bizzat Recep Tayyip Erdoğan bu davaların savcılığını yapıyor ve hatta düzmece suikast soruşturmalarıyla CIA ajanları bu iktidarın yardım ve yataklığında kozmik odalara kadar sokuluyordu.

Bugün ”bize madik attılar” dedikleri AB ile birlikte kurgulayıp uyguladıkları çözüm sürecinde, bu ülkenin çocuklarına kurşun sıkıp katleden katilleri, davul zurnalar eşliğinde dağdan indirip şehirlere sokan..

Karşılığında askeri kışlasına, polisi karakola hapsedip, PKK’nın şehir merkezlerine kadar yayılıp silahlanmasını sağlayan da bu iktidarın ta kendisidir.

Tekrar etmek gerekirse, ortada herhangi bir aldatılma, kandırılma veya madik atılma durumu söz konusu değildir.

Ortada sadece ”kandırıldık” ”aldatıldık” ”bize madik attılar” gibi madur edebiyatıyla bizzat kendi seçmenlerine madik atmak durumu vardır. Zira AKP seçmeni dahi olsa bu ülkenin ahlak sahibi her vatandaşı bilir ki; 14 yıldır iktidarın ihanet noktasına kadar dayanan politikalarının yargı önünde mutlaka hesabının sorulması gereği vardır…

Ve bunun önünü kesmek için ellerinde kalan son şanslarından biri, kendi seçmenlerini aldatıldıklarına inandırmak;
bir diğeri ise ısrarla üzerinde durdukları başkanlık sistemini getirerek, bugüne kadar işledikleri suçlardan ötürü, ölene kadar yargılanmayıp hesap vermekten kurtulmaktır.

Dolayısıyla bu ülkede gerçekten aldatılan, kandırılan, madik atılan birileri varsa; AKP seçmeninden başkası değildir.

Değerli okuyucular, tam yukarıdaki cümle ile yazımı sonlandırıyordum ki; TBMM Genel Kurulunda bütçe görüşmeleri esnasında CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında, vatandaşlara ellerindeki dolarları bozdurun çağrısı yapan Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben yönelttiği bir sual dikkatimi çekti. E yazının ana teması da aldatılmak, kandırmak, madik atmak üzerine olunca, haliyle bu suali buraya koymak şart oldu.

Soru şu;

Vatandaşı ellerindeki dolarları bozdurmaya çağıran Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siz Albaraka Türk’ teki dolarlarınızı bozdurdunuz mu?
E bunu da 14 yıldır körü körüne bu iktidara alkış tutanlar düşünsün artık. Kimdir aldatılanlar, kandırılanlar ve kim kime madik atıyor…

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk