uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 26 Ekim 2015

KESK: AKP’li Selçuk Belediyesi Savcılığa Soyundu

tum-belsen-selcuk-prostesto (81)

AKP’li Selçuk Belediyesi Ankara Katliamı’nda ölen yurttaşları anmak için yapılan basın açıklaması sonrası belediye çalışanı Bilgi Keskin’e kullandığı ifadelerden dolayı soruşturma açmıştı. AKP’li Belediye basın açıklamasını okuyan Bilgi Keskin’in Cumhurbaşkanı ve Başkaban’ı suçlayıcı ifadeler kullandığını iddia etmişti. Selçuk Belediyesi önünde bir araya gelen emekçiler soruşturmanın geri çekilmesini talep ettiler.

‘KATLİAMI KINAMAK İÇİN TOPLANDIK SORUŞTURMA AÇTILAR’
Selçuk Belediyesi önünde belediye çalışanı Bilgi Keskin’e destek vermek için bir araya gelen KESK’li emekçiler adına basın açıklamasını okuyan Tüm-Bel-Sen 1nolu Şube Başkanı Ulus Bozkır okunan basın metninin sendika genel merkezi tarafından gönderildiğini belirterek: ‘Konfederasyonumuz KESK Cumhuriyet tarihinin bu en büyük katliamı olan 10 Ekim Ankara Katliamında hayatını kaybedenler için 12-13 Ekim’de ülke genelinde 2 günlük grev kararıyla birlikte 12 Ekim günü örgütlü olduğumuz tüm işyerlerinde anma yapılması kararı almıştır. Bu sebeple Tüm Bel-Sen olarak Türkiye genelinde örgütlü olduğumuz tüm belediyelerde temsilciliklerimiz tarafından 12 Ekim günü anma etkinlikleri gerçekleştirilmiş olup, genel merkezimiz tarafından gönderilen basın metinleri okunmuştur.Yüzün üzerinde emekçinin hayatını kaybettiği, yüzlerce emekçinin yaralandığı bu katliamı kınamak ve yitirdiklerimizi anmak için Selçuk Belediyesi işyeri temsilciliğimiz tarafından da Selçuk Belediyesi Hizmet Binası önünde basın açıklaması yapılmıştır.Basın metnini okuyan işyeri temsilcimiz Bilgi Keskin’e Selçuk Belediyesi tarafından “Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Hükümeti hedef alan ifadeler” kullandığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılmıştır’ dedi.

‘BELEDİYE SAVCILIĞA SOYUNDU’
AKP’li Selçuk Belediyesi’nin savcılık makamı gibi hareket ettiğini belirten Ulus Bozkır: ‘Durumdan vazife çıkararak Savcılığa soyunan Selçuk Belediyesi yetkililerine çağrıda bulunuyoruz. Yüzlerce kaybımızın anmaları- taziyeleri sürerken, hastanelerde yüzlerce yaralımız varken okuduğu basın açıklamasından dolayı işyeri temsilcimize bu soruşturmayı açanları kınıyor ve soruşturmanın derhal geri çekilmesini istiyoruz’ dedi.

Tüm Belediye Ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası İzmir 1 Nolu Şubesinin yapmış olduğu basın açıklamasının tam metni şu şekilde;
BASIN VE KOMUOYUNA;
Emek,Demokrasi ve Barış talebiyle 10 ekim 2015 Cumartesi günü Türkiye’nin dört bir
yanından Ankara’ya gelen on binlerce emekçiyle buluştuk.Ancak ülkeyi karanlığa sürüklemeye çalışan güçler tarafından bombalar patlatılarak Cumhuriyet tarihinin bu en büyük katliamı olan 10 ekim Ankara Katliamında hayatını kaybedenler için 12-13 Ekim’de ülke genelinde 2 günlük grev kararıyla birlikte 12 ekim günü örgütlü olduğumuz tüm iş yerlerinde anma yapılması kararı almıştır.
Bu sebeple tüm bel-sen olarak Türkiye genelinde örgütlü olduğumuz tüm belediyelerde
temsilciliklerimiz tarafından 12 ekim günü anma etkinlikleri gerçekleştirilmiş olup,genel merkezimiz tarafından gönderilen basın metinleri okunmuştur.
Yüzün üzerinde emekçinin hayatını kaybettiği,yüzlerce emekçinin yaralandığı bu katliamı kınamak ve yitirdiklerimizi anmak için Selçuk belediyesi iş yeri temsilciğimiz tarafından da Selçuk belediyesi hizmet binası önünde basın açıklaması yapılmıştır. Basın metnin okuyan iş yeri temsilcimiz BİLGİ KESKİN’E Selçuk Belediyesi tarafından “Cumhurbaşkanı,Başbakan ve Hükümeti hedef alan ifadeler” Kullandığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılmıştır.
Ülkemizde daha fazla kan akmasın,çocuklarımız yaşamını yitirmesin,daha fazla acı ve göz yaşı olmasın diye,tarihi haftalar öncesinden ilan edilip yasal izinler alınmış barışçıl mitingimize canlı bombalarda ellerini kollarını sallayarak mitingin yapılacağı alana gelmişlerdir.
Canlı bombalar;Ülkenin kalbi başkente kadar gelip katliamı gerçekleştire biliyorsa elbette bunun sorumlusu hükümettir.
Hükümet Cumhuriyet tarihinin bu en büyük katliamı için 3 gün yas ilan etmek zorunda Kalmış olsa da hiç bir sorumluluk almamıştır.Katliam gerçekleştirildikten sonra açıklamada bulunan bakanlar sırıtarak katliamla ilgili tutumlarını kamuoyuna yansıtmışlardır .Başbakan ve Cumhurbaşkanı ise Emek,Demokrasi ve Barış talebimiz için mitinge giden biz emekçileri hedef gösteren açıklamalar yapmışlardır.Canlı bombalar değil barış talebinde bulunanlar sorgulanmış,hedef saptırılmaya çalışılarak katliamın faillerini,Katliamı önlemeyenleri,görmezden gelenleri adeta aklamaya çalışmışlardır.
Kirli amaçlar için girişilen her türlü vahşete,şiddete,katliamlara rağmen eşit,özgür,demokratik bir ülkede barış içinde birlikte bir yaşamı savunmaktan vazgeçmeyeceğiz.Korkmayacağız.Yıkılmayacağız.Yitirdiğimiz hiç bir canı,barış için ödediğimiz hiç bir bedeli unutmayacağız katilleri affetmeyeceğiz.
Durumdan vazife çıkararak Savcılığa soyunan Selçuk belediyesi yetkililerine çağrıda bulunuyoruz.
Yüzlerce kaybımızın anmaları-taziyeleri sürerken,hastanelerde yüzlerce yaralımız varken okuduğu basın açıklamasından dolayı işyeri temsilcimize bu soruşturmayı açanları kınıyor ve soruşturmanın derhal geri çekilmesini istiyoruz.

Haberin Videosunu Aşağıdan İzleyebilirsiniz.

Haberin Fotoğraf Galerisi İçin Resimlerin Üzerine Tıklayınız.

Haber: Murat Doğan – Selçuk Haber

 

Yorumlar (3 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk