site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 27 Temmuz 2012

Kent İçin Arı Gibi Çalışıyorlar

İlçenin temizliğine büyük önem veren Selçuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçedeki tüm çöp konteynerlerinin yenilenmesinin ardından şimdi de yaz ayının gelmesi ile birlikte ilçedeki tüm konteynerleri ilaçlama çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz yıl Cumhuriyet ve Atatürk Mahallesi bu yıl da İsabey, 14 Mayıs ve Zafer Mahallesindeki tüm çöp konteynerlerini yenileyen Temizlik işleri Müdürlüğü yaptığı çalışmalar ile ilçenin daha temiz bir görünüme kavuşmasını sağladı. Sıcakların artması ile birlikte ortalığa kötü koku ve sinek yayma riski artan konteynerler 2 şoför 2 temizlik personelinden oluşan 4 kişilik ekip ile konteynerler önce yıkanıp daha sonra ilaçlar ile dezenfekte edilmeye başlandı.

Ramazan Bayramına kadar konteyner temizliğine devam edeceklerini dile getiren Temizlik İşleri Müdürü Celal Menekşe “Geçen yıl son teknolojilerle donanımlı 3 adet çöp kamyonu aldık ve 1200 çöp konteynerlerini yeniledik. Ekiplerimiz her ay çöp konteynerlerinin köpükle dezenfektasyonunu da yapıyor.7/24 ilçenin temizliği için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da çöplerini ağzı kapalı poşetlerle çöp konteynerlerinin içine atmasını ve konteyner kapaklarını mutlaka kapatmasını rica ediyoruz” dedi.

SELÇUK BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk