site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 30 Temmuz 2015

Kadın Emeği Pazarı “Yaza Merhaba” dedi

Artemis Kadın El Emeği Pazarı “yaza merhaba” dedi. Ramazan ayı ve gelen talepler doğrultusunda yaklaşık bir ay boyunca kurulmayan pazar 26 Temmuz Pazar günü tekrar açıldı. Selçuklu kadınların el emeğinin değerlendirildiği pazar önümüzdeki haftadan itibaren İstasyon Meydanı ile Namık Kemal Caddesi arasında kurulacak.

Selçuk Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hayata geçen Artemis Kadın El Emeği Pazarı geçtiğimiz Mart ayı içerisinde hizmete girmişti. Pazarda Kadın Danışma Merkezi’nde açılan kurslarına katılan kursiyerlerin yanı sıra Selçuklu kadınlar el emeği ürünler satıyorlar. Artemis Kadın El Emeği Pazarı’nda her türlü el işi ürünlerin yanı sıra takı, ev yapımı yiyecekler de satışa sunuluyor. Yaz mevsimi dolayısıyla 17.00- 00.00 saatleri arasında faaliyet gösteren pazara ilgi oldukça yoğundu.

Pazar yeni yerinde olacak

Yaklaşık 100 Selçuklu kadın geçtiğimiz hafta Artemis Kadın El Emeği Pazarı’nda tezgah açtı. Bugüne kadar Uğur Mumcu Sevgi Yolu’nda kurulan Pazar önümüzdeki haftadan itibaren İstasyon Meydanı Namık Kemal Caddesi arasında kurulacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Artemis Kadın El Emeği Pazarı’nı açmaktaki amacımız Selçuklu hanımların kendi el emeklerini değerlendirerek aile bütçelerine küçük katkılar sunmalarıdır. Ayrıca Kadın Danışma Merkezimizde kurs gören hanımların kursta yaptıkları el emeği ürünler bu kurs aracılığıyla değerlendiriliyor. Kadınlarımız için hem sosyal, hem de ekonomik yönü olan projeler bunlar. Pazara gerek ziyaretçi, gerekse tezgah sahibi olarak gelen kadınlarımızın memnuniyeti bizleri memnun ediyor” dedi.

artemis-kadin-emegi-pazari (2)

Picture 1 of 2

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk