site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber, Üst Manşet 31 Mart 2016

“Kaç Baba Kaç” büyük beğeni topladı

Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonu’nda sahnelenen “Kaç Baba Kaç” adlı tiyatro oyunu Selçuklu tiyatro severler tarafından büyük beğeni topladı. Oyunu izleyenler arasında bulunan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ile eşi Ayşen Bakıcı, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününde Selçuk’u tercih eden Sahne Tozu Sanat Yönetmeni Çağlar İşgören’e teşekkür ederek, tüm oyuncuları başarılı performanslarından dolayı tebrik etti. Çok sayıda sanatseverin izlediği oyun izleyenleri kahkahaya boğdu.

Selçuk Belediyesi 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında “Kaç Baba Kaç” adlı tiyatro oyununu Selçuklu tiyatroseverlerle buluşturdu. Süpervizörlüğünü tiyatronun duayen ismi Haldun Dormen’in yaptığı, yönetmenliğini Çağlar İşgören’in üstlendiği iki perdelik tiyatro oyunu Selçuklu tiyatro severler tarafından büyük beğeni topladı.

Tiyatro bizim için çok önemli

“Kaç Baba Kaç” adlı tiyatro oyununu büyük bir beğeni ile izlediğini ve tiyatroya verdiği öneme dikkat çeken Başkan Bakıcı, başarılı performanslarından dolayı tüm oyuncuları tek tek tebrik etti. Başkan Bakıcı, yaptığı konuşmada;“Ben Çağlar arkadaşım ve ekibine bu güzel oyundan dolayı çok teşekkür ediyorum. Selçuk’ta tiyatro gerçekten güzel gidiyor. Genç oyuncularının ortaya koyduğu oyunlar bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Onlar Selçuk’ta tiyatro sevgisini aşılayan kişilerdir. Kendilerini burada ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Selçuk ile özdeş hale geldiklerini rahatlıkla ifade edebiliriz. Ne mutlu ki onlar burada ve onları izleyebiliyoruz” dedi.

Selçuk’ta beşinci oyun

Daha önce “Kibarlık Budalası”, “Bir Şehnaz Oyun”, “Yedi Kocalı Hürmüz” ve “Kanlı Nigar” gibi oyunlarla Selçuklu tiyatro severlerin karşısına çıkan Sahne Tozu Tiyatrosu, bu kez “Kaç Baba Kaç” adlı oyun ile Selçuklularla buluştu.

Oyunun sonunda sahneye çıkan “Kaç Baba Kaç” oyunu sanat yönetmeni Çağlar İşgören; “Bu sezon Selçuk’a ilk defa geliyoruz.ve bizi sizlerle buluşturan Sayın Belediye Başkanımız Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Selçuk’un UNESCO’ya girmesi bizi de mutlu etti

UNESCO Dünya Mirası Listesine giren ve bundan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Sahne Tozu Sanat Yönetmeni Çağlar İşgören, Selçuk’ta bir kez daha sahne almaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çağlar İşgören; “Bu güzel kentin UNESCO’ya dahil olması hem ülkede hem de özellikle İzmirliler olarak bizleri çok mutlu etti. Burada başkanımızın huzurunda saygıyla eğiliyoruz” dedi.

selcukta_tiyatro_gelisiyor_haberi

selcukta_tiyatro_gelisiyor2

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk