site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 10 Aralık 2014

İzmir’in tanıtımı için odalar güçbirliği yapacak

SAMSUNG CSC

Selçuk Ticaret Odası’nın turizm platformu kuralım, İzmir’i uluslar arası fuarlarda daha planlı ve koordineli tanıtalım önerisi kabul gördü.

İzmirli odalar izmir’i daha iyi tanıtmak için platform kuruyor.

Geçtiğimiz hafta Foça’da yapılan İzmir Odaları yönetim kurulları ortak toplantısında Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu’dan turizm platformu kurma önerisi geldi.

Menemen Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya İzmir’de bulunan Oda ve Borsaların yönetim kurulları katıldı. Görüşülecek konularda ilk sırada yer alan Selçuk Ticaret Odası’nın platform önerisine ilişkin söz alan STO Başkanı Koray Yolcu İzmir turizminin tanıtım ve pazarlamasında eksiklikler olduğunu belirttiği konuşmasında bu eksikliği gidermek için güçbirliği yapılması gerektiğini vurguladı. Türkiye turizmine ilişkin bazı istatistikler veren Yolcu “ülkemize gelen yabancılar sırasıyla; Antalya, İstanbul, Muğla, İzmir ve Aydın’ı tercih etmekte diğer iller daha sonra gelmektedir. Alınacak bir takım önlemler ile İzmir’in 4. Tercih edilen il değil de daha önce tercih edilen bir il konumuna getirilmesi mümkündür” dedi.

STO Başkanı Yolcu, Selçuk Ticaret Odası olarak yurtiçi ve yurtdışındaki uluslar arası fuar ve kongreleri takip ettiklerini söyleyerek bazı gözlemlerini de paylaştı. Yolcu şöyle devam etti: “Uluslararası mecralarda daha kuvvetli, daha organize ve koordineli bir biçimde yer almanın bizim elimizi uluslararası pazarlarda güçlendireceğine ve rekabet gücümüzü artıracağına inanıyorum. Bu yüzden bütün ilçe oda ve borsalarımızın temsilcilerinin yer alacağı İzmir Odaları ve Borsaları Turizm Tanıtma Platformu kurulmalısını öneriyoruz. Bu platform tanıtım stratejimiz doğrultusunda planlı bir biçimde gidilecek fuarları belirlemeli ve organize bir şekilde hazırlık yapmalıdır.”

Foça’da yapılan toplantıda Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu’nun turizm platformu kurma önerisi oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı. İzmir Ticaret Odası tarafından sekreteryası yürütülecek platformun çalışma planı ve yol haritası önümüzdeki günlerde tespit edilecek.

HABER: MEHMET UYAROĞLU

SAMSUNG CSC

Yorumlar (6 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk