uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 25 Ocak 2019

İYİ Parti’nin İzmir’deki 7 adayı kimler olacak?

CHP ile yapılan ittifak görüşmeleri çerçevesinde İzmir’de 2 ilçede ortak 5 ilçede ise bağımsız olarak kendi adayını sahaya sürecek olan İYİ Parti’de kimlerin seçmen karşısına çıkarılacağı büyük ölçüde netleşti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasındaki Millet İttifakı’nın İzmir özelindeki aday tablosu netleşti. Buna göre CHP, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ve 23 ilçede temsilcisini seçime sokacak. İYİ Parti’ye Tire ve Kiraz bırakıldı. Ayrıca iki parti Konak, Karşıyaka, Torbalı, Selçuk ve Urla’da ise kendi adaylarıyla yarışa dahil olacak. Toplama bakıldığında İYİ Parti’nin 7 ilçedeki adayları pusulada seçmenin karşısına çıkacak.

Kulis bilgilerine göre; İYİ Parti’nin Tire’de; Salih Atakan Duran’ı, Kiraz’da ise AK Parti’den istifa eden Mehmet Emin Avşar’ı aday göstermesine kesin gözüyle bakılıyor. Parti Konak’ta; Şenol Alpat’ı, Karşıyaka’da Mehmet Yıldırım’ı, Selçuk’ta Levent Görür’ü, Urla’da Hasan Hüseyin Akgül’ü aday gösterecek. Torbalı’da ise iki isim arasında bir tercih yapılacağı ve ilerleyen günlerde durumun netleşeceği aktarıldı.
Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk