site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Manşet Yan, Siyaset, Üst Manşet 18 Ekim 2018

İYİ Parti Selçuk İlçe Başkanı istifa etti

İYİ Parti Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür, ilçe başkanlığı görevinden istifa etti.

İYİ Parti Selçuk İlçe Kurucu Başkanı Levent Görür, genel merkezin yerel seçimler öncesi il ve ilçe başkanlıklarını güçlendirmek amacıyla yayınladığı genelge doğrultusunda istifa etti. Genel merkez, önce il başkanlarının istifasını istemişti. Daha sonra yeni il başkanları atandı ve şimdi de atamaların gerçekleştiği illere bağlı ilçelerdeki başkanlar ve yönetimlerinin istifa etmeleri istendi. Bu kapsamda Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür ve yönetim kurulu üyeleri istifa ettiler.

Selçuk Haber Gazetemize konu ile ilgili açıklama yapan Levent Görür, “Genel merkezimizin yayınladığı genelge doğrultusunda yönetimimizle birlikte istifa dilekçemizi İzmir İl Başkanlığımıza gönderdik. İYİ Parti, yerel seçimlere daha güçlü bir şekilde hazırlanmaktadır” dedi. Levent Görür’ün il başkanlığına gönderdiği dilekçede şu ifadeler yer aldı; “Genel merkezimiz tarafından il-ilçe başkanlıkları ve yönetim kurullarının yerel seçimler öncesinde güçlendirilmek üzere yeniden yapılandırılmalarına ilişkin yayınlanan genelge gereği, İYİ Parti Selçuk İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Gereği bilgilerinize arz olunur” dedi.

Levent Görür’ün istifasının ardından İl Başkanlığının ve Levent Görür’ün nasıl bir yol izleyeceği Selçuk kamuoyu tarafından merak ediliyor. Levent Görür’ün Selçuk Belediye Başkanlığına aday olması halinde yeni bir ilçe başkanı atayacak olan İYİ Parti İzmir il başkanlığının Selçuk’un yeni ilçe başkanını en kısa sürede açıklaması bekleniyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk