uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Manşet Yan, Üst Manşet 26 Eylül 2018

İlgisizlik tepki topluyor

Selçuk ilçesinin birçok yerinde olduğu gibi 14 Mayıs Mahallesinde de vatandaşın sahipsiz kalması mahalle halkının tepkisini topluyor.

Çeşitli kurumların yürüttüğü altyapı çalışmaları ve sonrasında oluşan aksaklıklar ile ilgili vatandaşların sıkıntılarının giderilmemesi ve ilgisizlik ilçe halkının tepkisini toplamaya devam ediyor. 14 Mayıs Mh. 4050 sokakta yapılan altyapı çalışmalarında birçok sıkıntı yaşayan vatandaşlar şimdide kilit taşı ve molozlar arasında yaşamaya çalışıyorlar. Sokağın küçük bir kısmında sökülmüş olan kilit taşları gerek olmadığı halde yenileri ile değiştirildi. Bu gereksiz yenilemeler vatandaşın kafasında soru işaretleri yaratırken sıkıntı bu çalışmalarla sınırlı kalmadı. 1 gün içinde yeni taşları döşeyen firma 21 Eylül 2018 akşam üzeri çalışmasını tamamladı ve sokağı terketti. Fotoğraflarda görülen eski taş ve molozların kaldırılması 15-20 dakikalık bir işlem olduğu halde erken saatte iş bırakılıp sokak terk edildi ve taşlar geride bırakıldı. 6 gün önce bırakılan taşlar için bir daha geri dönen olmazken sokak halkı toz ve moloz yığınları arasında kaldı. Şikayetler sonrası Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı’da sokaktaki durumu görmeye gelmiş olsada başkanın ziyaretinin üzerinden 2 gün geçmesine rağmen hiçbir çalışma başlamadı.

Sokakta yaşayan vatandaşlar; “Bu molozların kalması için yangın çıkıp itfaiye sokağa giremediğinde yada bir hastamız olup ambulans ulaşamadığında çalışma yapılacak herhalde” diyerek Belediye yönetiminin ilgisizliğine tepki gösterdiler.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Torbalı işsizliği yendi

Torbalı işsizliği yendi

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk