site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 31 Ocak 2019

Hüseyin Vefa Ülgür’den Açıklama

Selçuk Belediyesi eski Başkanı ve 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri için CHP’den Selçuk Belediye Başkan Aday Adayı olan Hüseyin Vefa Ülgür’den açıklama:

27 Ocak 2019 tarihinde yapılan parti meclisi toplantısında;

1- Sayın Filiz Ceritoğlu Sengel Genel Başkanımız tarafından tek isim olarak Selçuk Belediye Başkanı Adaylığı için Parti Meclisinin onayına sunulmuştur.
2- Genel Başkanımızın da içinde olduğu 60 kişilik Parti Meclisinde yapılan gizli oylamada 30 Parti Meclisi Üyemiz Sayın Filiz Ceritoğlu Sengel’e yeterlilik vermiştir. 29 Parti Meclisi Üyemiz yetersizlik vermiştir. 1 Parti Meclisi üyemiz de oy kullanmayarak salonu terk etmiştir.
3- Şuanda Parti hukukçuları bu kararın parti tüzüğünde ön görülen salt çoğunluğu (yani hazirunun yarısından bir fazlası) sağlamadığı tartışılmaktadır. Aynı durum İstanbul – Kadıköy ilçesi için de geçerlidir.
4- Genel Merkezin Sayın Filiz Ceritoğlu Sengel’in adayımız olduğu konusunda resmi bir açıklaması ve bildirgesi de yoktur.

Sonuç olarak ortada teknik bir problem görünmektedir. Bu teknik problem önümüzdeki günlerde partimizin Belediye Başkanı Adayını atama yetkisi Parti Meclisinde olduğuna göre partimizin adaysız kalmasına neden olabilir.

Sayın İlçe Başkanımız Merve Çalışkan Yeşilyurt İlçe Başkanı sorumluluğuyla, şahsım da aday adayı olmam sebebiyle yazılı olarak Genel Merkezimizin bu konuyu resmi olarak karara bağlaması konusunda yazılı talepte bulunduk. Yaptığımız bu davranış başta Sayın Filiz Ceritoğlu Sengel’in sonra da partimizin adaylığının hukuki temelini oluşturacaktır. Ancak bazı partililerimizin hatta bazı il yöneticilerimizin sosyal medya üzerinde yaptıkları yorumlar ve bazı gazete haberlerinden anladığım kadarıyla yapmış olduğumuz bu parti görevi sanki atanmış olan bir adayın önünü kesmek, onu çalışamaz kılmak için yapılmış gibi aktarılmaktadır. Yapmış olduğumuz bu girişim sonucu yaptığımız talebin yerinde olduğu MYK tarafından da kabul edilmiş olup 2 Şubat Cumartesi günü Parti Meclisi’nde görüşülerek bir karar bağlanacaktır. Karar sonucuna göre de gerekiyorsa yeni siyasi kararlar ve işlemler yapılacaktır. Gerekmiyorsa yapılan işlemler resmileştirilecektir.

Sosyal medyada adımı kullanarak yapılan tüm eleştiri ve yorumları reddediyorum. Yapmış olduğum bir parti görevidir. Bu sorumluluk bilinciyle katkı koymaya devam edeceğim.

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk