uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Gülçin Sağlam 3 Eylül 2015

Her Sokağa Alabildiğince “Yerlere Çöp Atmayın” Tabelası

Gülçin-SağlamDirekt konuya giriyorum; meydandaki kuğuların her biri için 4000 tl harcanmış!!! :)) Bunun üzerine çok şey yazacaktım ancak gördüm ki halk bunu çok sevmiş 🙂 ve benimsemiş. Çok ilginç geldi ve çok net hayal kırıklığına uğradım Selçuk halkı üzerinde. O nedenle bu olayla ilgili ne yazsam boş.

Sadece günün birinde ki illa olacak Sn belediye başkanı ile konuşursam vakit bulup da; iki çift lafım ve sorum olacak.

Sahip çıkılmayan her değer, her yer yok olmaya mahkumdur.

Sonrasında Selçuk Belediyesi internet sitesindeki değerlendirme raporlarını inceledim; Mart ve Nisan 2015. E onlarda şaka gibi.Ortada gerçekten merak uyandıran saçmalıklar silsilesi mevcut halkın verdiği cevaplar üzerinden ve bunu kimse önemsemiyor,kendi aralarında konuşmaktan öteye geçmiyor.

Raporlardaki anlayamadığım konuyu birileri bana açıklarsa gerçekten mutlu olacağım.

Şöyle ki;-Mart/2015 raporunda Selçuk’ta hangi hizmete en fazla ihtiyaç var sorusuna verilen cevaplarda ağırlıklı işaretlenen cevap;

Yorumsuz!!!

-Belediyede en cok memnun olduğunuz hizmet hangisi?

cevap ağırlıklı;

Yorumsuz.

-15.soru olan temizlik ve kati atıkların toplanması hizmetleri yeterli mi sorusuna cevap;yeterli!!!.

O halde benim yerde gördüğüm o çöpler birer hayal ürünü. Pardon bende sorun var o halde sayın ahali. Yerler purupak iken ben yerler kirli diye tepkiliyim,özür dilerim tüm Selçuk halkından;bal dök yala…

-Otopark alanı yeterli bulunmuş(bence karar verin)

-Vatandaş önerileri; iş imkanı olmalı!!!

Kimse kusura bakmasın da bunu da çok fazla anlamıyorum. Buradaki gençlerin yabancı dil bilgisi,bir turizm kenti olmasını da göz önüne alırsak; ne kadar? Kaç dil biliniyor yada kaçta kaçı hakkıyla yabancı yıl bilir? Kaçta kaçınız girişimci ruha sahip?

Büyükşehirlerde de kimsenin önüne,belli niteliklerin yoksa,is gelmiyor. Niteliksiz olup sadece diploma ile is istemek artık hiçbir yerde kabul görmeyecek bir durum. Ben buraya ilk yerleştiğim dönemde, burada çalışma niyetim varken başvuruda bulundum ve çağırıldım. Ancak sonrasında kabul etmedim o ayrı. Sonuç; gökten emin olun kimseye is yağmıyor.Büyükşehirde aldığın maaşın tamamına yakınını yola ve kiraya veriyorsun zaten.

Az çalışayım yorulmayayım,eh bir de çok nitelik için çaba harcamayayım,kendimi geliştirmeyeyim diplomam var daha ne mantığı ile hiç bir yerde iş yok sonra !!!

Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir şeye sahip olamazsınız emin olun. Ankette bir diğer arkadaş vatandaş şikayetleri bölümünde, katların 5ten daha yükseğe çıkarılmasını istiyoruz, parklarda çekirdek kabukları temizlenmiyor demiş. O çekirdek kabuklarını sanırım kuşlar atıyor. Ben atarim temizlik işçileri temizlesin…. mantık süper. ..ki bu kadar çöp kutusu ve konteynır varken o yerlerin kirlenmesi de ayrı muamma.

Ben şahsen bu kadar çoğunu ayni semtte hiç görmedim; bu kadar fazla konteynır. Şu da ayrı tez konusu; iki adim ileride konteynır var ama yere çöp atılıyor. Nedenini merak ediyorum…

-Haaa işin en çarpıcı bölümü; temizlik konusundaki memnuniyet kısmı. Selçuk halkı temizlik başlıklı soruya, temizlikten çok memnun olduklarını yazmış. Diyorum ya, ben hayal dünyasındayım Selçuk’ta yerler kirlendi derken, sorun bende. Yerel halk memnun.

-Haşereler ile mücadele yeterli görülmüş.

-Yoksullara yardim yapılıyormuş.

Nisan anketi ise;

-Yine temizlik ve kati atik toplanması yeterli

-İstihdama yönelik hizmetler yeterli

Sonuç mu; ben her mahalleye kreşten öte ,her sokağa bilmem kaç tane “yerlere çöp atmayın” tabelası, kağıt ve atik yağ toplama kutuları ve hayvanlar içinde ayrıca yine her mahalleye bilmem kaç tane atık ekmek toplama kutuları istiyorum. Ben çocuğumu diğer mahallenin kreşine de veririm benim için sorun değil. Büyükşehirde her mahalleye kreş şansımız zaten yok.

Selçuk sokaklarında yürürken tepemden uçan kirli bir poşetin uçtuğunu görmek istemiyorum yada yolda plastik sise toplamak…

Bu şunun gibi; fakir bir adam kangren olmuş ve hastaya ilgili ilacı vermek yerine televizyon alıp veriyorlar. Onu da al sonra da önce adamı kurtar…

Yorumlar (5 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk