uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa İbrahim Soğutmaz 5 Mart 2015

Hayırlı Olsun

ibrahim-sogutmaz-fotoGeçtiğimiz günlerde Selçuk Belediye Meclisi toplandı. Artık buzdağının görünmeyen kısmı da suların berraklaşması ile görünmeye başladı.

Selçuk ve vatan sevdalısı kardeşiniz, halka hizmet Hakka hizmet inancı ile bu ateşten gömleği giydi ve Selçuk Belediye Meclisine sizin ve geleceğiniz olan evlatlarınız için dahil oldu.

Bu yazımda sizinle biraz dertleşmek, size biraz bilgiler arz etmek istedim. Öncelikle Sayın İlçe Başkanım Levent GÖRÜR Bey olmak üzere, geçtiğimiz yerel seçimlere Belediye Başkan adayı olarak katılan tüm Beyefendilere teşekkür ederim. İlçemizin siyasi bilincinin ve kültürünün ne kadar yüksek olduğunu tüm yurdumuza gösterdiler. Hele hele toplumsal olarak siyasetin tıkandığı ve artık iyiden iyiye siyasette tekilliğe yönelindiği bu coğrafyada ilçemizde farklılıklar ve düşünceler güzel bir siyasi yarış gösterdiler.

Gelelim günümüze, hepinizce malum olduğu üzere, MHP’ nin iki meclis üyesi olduğundan dolayı komisyonlara dahil olamıyor ve görüş beyan edip oy kullanamıyoruz ancak gerek AKP, gerekse CHP meclis üyelerinin yüksek demokrat tavırları ile komisyonlara bilgi almak maksatlı olarak iştirak edebiliyoruz.

MHP’nin iki meclis üyesi Selçuk için alınan kararlarda hayati oylar kullanıyorlar. Bu kimi zaman iktidar partisini memnun ederken, kimi zaman ise ana muhalefeti memnun ediyor. Bizim için kimin memnun olduğu değil, vatandaşımızın memnun olması önemlidir.

Gelelim konunun özüne Dante Alighieri’ nin dünyaca ünlü cümlesini hatırlatarak söze başlamak isterim. “Cehenneme giden yollar iyi niyet taşları ile döşelidir.” Bu cümleyi şimdi hep birlikte hem yerel siyasette, hem de ülke siyasetinde birbirinden bağımsız olarak inceleyelim. Tekrar ediyorum bir birinden bağımsız olarak inceleyelim. Özelden genele gitmek her zaman daha basittir. İlk önce özel olan yani yerel siyasetten başlıyorum. Sayın Belediye Başkanı hangi partinin Belediye başkanıdır? Mevcut iktidar partisinin belediye başkanından ziyade bana sanki ana muhalefete daha yakın gibi gelmektedir. Pek tabi bu durum sadece bana böyle gelmemektedir. Bu durum ahaliye ve kanımca hükümete de böyle gelmektedir ki, hükümetin bir yıla yaklaşılmasına rağmen, bir yardımı Selçuk’ a olmamıştır. Acaba hükümette, Sayın Belediye başkanımızın isteklerini mi merak etmektedir? Yine selef Belediye Başkanı Sayın Vefa ÜLGÜR Beye bu yapılanlar vefasızlık değil midir? Zira kendi gurubu şuan resmen AKP belediye başkanı ile flört halindedir. Bu kadar iyi niyetin varlığını şahibesiz düşünürsek bence Dante haklıdır ve siyaseten cehenneme giden yollar iyi niyet taşları ile döşenmektedir. Bu mevcut Belediye Başkanının siyasi olarak sonu, Vefa ÜLGÜR Beyin öz verili çalışmalarına sünger çekmektir.

Öze dönersek; sağ oylar maalesef payanda olarak kullanılmış, kendisini “sağcı” olarak tanımlayan ailelere ve fertlere fiske vurulmuş ve Selçuk tüm yönetim kadrosuyla adeta 15 yıl devamlılık arz eden bir anlayışın devamını yaşamaktadır. Peki hedef, Selef Başkan mıydı? Bir yönetimin etkin olması tüm kadroların değişikliği ile mümkün olmaz mı? Sözde siyaset üstü olduğuna vurgu yapanlar maalesef ana muhalefet ile hareket etmek suretiyle zaten siyasi rotalarını belirlemişlerdir. Olan Selçuk’ ta kendisini sağcı yahut muhafazakar olarak adlandıran seçmene olmuştur.

Ben dün ne ise bugün aynı olan, bir Belediye Başkan adayı ile yola çıktım. Sayın Levent GÖRÜR Bey dünde bugünde aynı yerdedir ve ülkücülüğünü, her zeminde zikretmiş ve çekinmeden düşüncelerini savuna gelmiştir.

Özetlersek; sözüm sağ seçmene; oylarımızı MHP çatısında birleştirme, iri olma, diri olma zamanı gelmiştir. AKP ilçe özelinde sizleri temsil edememektedir. Zira gelinen genel siyasetteki özellikle çözüm süreci denilen yıkım sürecini, vatandaşa anlatamamaktadır. Anlatsalardı zaten ilçe binalarının önünü sabaha kadar polise bekletmek ihtiyacında olmazlardı. Sabah erken kalkın görün, AKP ilçe binasının önünde bir ekip arabası sabaha kadar nöbet tutuyor. İleri demokraside bir büyüğümüzün dediği gibi “halka rağmen olmaaaaaz”. (siz sözün sahibini anladınız) Bakın MHP ye Ülkücü şehitler vermemize rağmen, bölücülerin hedefi olmamıza rağmen bir polis korumamız var mı? Biz bedenimizi adak etmişiz topraklarımıza gerisi boştur, çünkü söz konusu vatandır gerisi teferruattır.

AKP genel siyasette de Dante’ nin sözünün canlı aktörüdür. İyiniyet taşları ile ülkeyi adeta felakete sürüklemektedir. O halde bize düşen VATAN İÇİN MHP demektir. Sağlıcakla kalın.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Yarınların Yağmurları

Yarınların Yağmurları

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk