uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa İbrahim Soğutmaz 21 Şubat 2014

Haksızsın De

ibrahim-sogutmaz2İnsan olmak, haksıza karşı çıkabilmek, İmam Hüseyin’in dediği gibi “haksızsın” diyerek direnebilmekten geçer bir yerde. Ama bu erdemi mübalasız konuşursak, sergileyebilmek zor ve bir o kadar da toplum nazarında itibarlıdır. Yığınlar yüzyıllar boyu kahraman bekler içlerinden çıkan kahramanlar ise aslında ortak olarak bir şey yaparlar; haksıza haksızsın derler sadece.
   
Ey benim Cumhuriyet Halk Partili büyüğüm, sen bir kişiye mahkûm değilsin. Haksızsın de, artık yeter de. CHP’nin bir oku DEVRİMCİLİKTİR. Devrimci ol, sen ilçeyi üç dönemdir yöneten ve hala yönetmek isteyen mevcut Belediye başkanını değiştiremiyorsun. Bu iktidar sana ve çocuklarına ne verebilir? Ne vermiştir ki, neyi vaat edebilir? Ancak ve ancak ekonomik daralma, gençlerin tabiri ile “kış modu” denilen kendi kabuğunda yaşama standardını sana verebilir ki, bu da 15 yıldır hiç de yabancı olmadığımız bir durumdur.
    
CHP’ lilere sesleniyorum. Siz bir kişiye mahkûm olamayacak kadar hür, eğitimli ve demokratsınız. Bu seçimlerde bir kez ama bir kez olsun siyaseti gerçek anlamda bir bilim olarak değerlendirerek, takım tutar gibi değil vatan için koşulan bir maraton gibi düşünüp, vatansever duygularınızda ortak payda olan MHP ye oy verin.
   
Yine AKP ye oy vermiş muhafazakâr büyüklerim ve kardeşlerime sesleniyorum. Muhafazakârlık, bir zümre ve bir partinin tekelinde değildir. Bu memleketin vatan denilen toprağına, insanına, polisine, askerine bedenini ve canını siper edecek kadrolar MHP’ de dir. Bu durumu içten içe aslında sizde biliyorsunuz. Ülke genelinde olanlar, son hadiseler, sizi de memnun etmiyor. Ülke ekonomisi gün geçtikçe kötüye gidiyor, ülkede benzin ve mazot fiyatları adeta Arap atı gibi açıldı durdurulamıyor. Tüketim toplumu günlerimizin son demlerine geldik. Bu ekonomiyi savunuyor olmak; ilçelerdeki son bakkallara da kepenk kapattırmaktır, son traktörümüzü de yabancı bankalara hacizle sattırmaktır.
   
Ben ilçemizde oy verecek tüm insanlara sesleniyorum. Bir tarafta mevcut ve artık heyecan dahi getirmeyen bir yerel iktidar ve köken itibari ile asında aynadaki yansıma tarzında dünya görüşüne sahip olmalarına rağmen CHP’ de bir şekilde yer bulamamış ve AKP de siyaset yapan kişilerle, diğer tarafta adeta canını dişine takmış, her türlü ayak oyunu ve hileye göğüs germiş, türlü sıkıntılara katlanmış ve direne direne bu yolda ilerlemiş MHP kadroları vardır. MHP’ liler olarak biz sizler için siyaset yapar, halk için halkın içinden çıkar ve bu milletin güzide insanları için ölüme dahi gülümseyerek koşarız.
   
Sizin için gecesi ile gündüzünü bir edecek, yoksulu donatacak, cansiperane vatan görevi yapacak bizlere, MHP’ ye oy verin. Tüm kardeşlerimin ve büyüklerimizin teminatı boynumuzun borcudur, bu kılıç kendi boynumuza doğraktır. Tam bağımsız Türkiye için ilçelerden başlayacak olan bu direnişe tüm vatanseverlerden destek ve oy bekliyoruz. Unutmayın ki koca Anadolu, bir avuç vatanseverin ileri atılması ile kurtuldu. Sağlıcakla kalın.
İbrahim Soğutmaz

Selçuk Haber Facebook Sayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin Sayfayı Beğenmelisiniz!  Tıklayın !  
https://www.facebook.com/selcukhaber

Selçuk Haber Twitter Sayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin  Tıklayın !  
https://twitter.com/selcukhaber

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Ülkenin Geldiği Hal

Ülkenin Geldiği Hal

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk