uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Fikri ATILBAZ 20 Ağustos 2015

Gömleksiz AKP

fikri-atilbazBatman’da önce şehit haberleri, sonra özerklik… Silvan’da önce saldırı, şehit haberleri sonrasında özerklik… Tunceli’de yol kesmeler, kimlik kontrolleri, beraberinde araç yakmalar ve Dersim’de özerklik ilanı…
Peki Devlet herhangi bir müdahalede bulundu mu? Şırnak’ta, Hakkari’de özerklik ilan edenlere Devlet herhangi bir şey yaptı mı? AKP’nin iktidarsız iktidarı sessizliğini korumaktadır.

PKK için sessiz kalan AKP, özerklik ilanlarını görmezden gelmekte, duymayan kulağının üstüne yatmaktadır. Bu özerkliklerden sonra bölgede federeşecekler, sonrasında Türkiye’ye entegre federasyonu kurup başkan seçecekler. İmralı zabıtlarında ne diyordu bebek katili, “Erdoğan’ı ‘başkan’ seçebiliriz” Peki, bugün hangi noktadayız?
***
Cumhurbaşkanı ne demişti; “Verin 400 milletvekilini, bu iş huzur içinde çözülsün.” Yoksa ne olur diye hiç kimse sormadı. Ne olacağını dün sağlık bakanı Müezzinoğlu, deyince bu adamlar kendilerini açık ettiler. Biri huzur içinde çözülsün diyor, diğeri de ‘başkan’ seçseydik Türkiye bu kaosu yaşamayacaktı diyorlarsa bir bildikleri var demektir.

Siz isteseniz de istemeseniz de bu iş olacak. İyisi mi siz bunu isteyerek yapın yani başkanlık sistemini huzur içinde halledelim. Kötü şeyler olup da sizi üzmesin bizi yormasın. Açıkçası zorlanmayalım sonra hepimiz üzülürüz demişler.

Toplum bu tehdidi duymazdan gelmiş veya tehdit olarak algılamamış seçimlerde bugünkü mevcut iktidardan kurtulmak istemenin emarelerini göstermiştir. Seçimden önce çözüm mtasasında taraf olanlar, Dolmabahçe’de talimatnameyi şen şakrak okuyanlar seçime ramak kala seçiminde etkisiyle ortamı gerdiler. Bu gerginlik seçim sonrası iktidardaki partinin seçimi kaybetmesini, PKK’nın uzantısı olan partinin de, özellikle AKP’den aldığı oylarla oyunu arttırıp, barajı aşmasıyla gerginlik bir anda çözüm masasının sallantıya girmesine neden oldu.

***

Bir anda ortalık kan gölüne döndü. Bugün yapılan açıklamalara bakılırsa, tükürüğün içinde nefes alamayacakların sizi tükürükle boğarız cinsinden tehdit olamayacak sözlerin tacizkarlığı, tahriki eşliğinde 40 günde 47 şehit vermemize sebep oldu.

Bugün Kürt Gençlik Hareketi, Kürdistan Partisi kurulmasına; Diyarbakır Büyükşehir Belediye Sporun adının Amedi Sportif Faaliyetler Kulübüne çevrilmesine izin veriliyor ve daha sonra da Milli Devlet yapılanması içinde Üniter Yapıyı bozarak, özerkleşme komedyasına, PKK’nın şehit ettiği asker ve polislere, ülkeye verdiği zararlara rağmen sessiz kalınıyorsa hemen sağlık bakanının şu cümlesi aklınıza gelsin, “Cumhurbaşkanı yerine başkan seçseydik Türkiye bugün bu kaosu yaşamayacaktı.”

Gerçekle uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmayan bu cümle, aslında siz güzellikle kabul etmezseniz biz de zorla… düşüncesini doğurmaktadır.

Arkadaşlar tekrar ediyorum bu ülkeyi 7 Haziran öncesinde de Recep Tayip Erdoğan yönetmekteydi, 7 Haziran seçimlerinden sonra da aynı kişi yani sayın muhtar Erdoğan yönetmektedir. Hattı zatında 3 Kasım 2002 tarihinden bu yana bebek katinin idamını kaldıran, zinayı suç olmaktan çıkaran, domuz etini kasaplık et olarak satılmasını serbest bırakan, “Allah indinde hak din İslam’dır” Ali İmran suresi 19. ayetini hutbelerde okunmasını yasaklayan AKP ve Erdoğan halen daha ülkeyi yönetmektedir.

***

3 Kasım 2015’te tamı tamına 13 yıl olacak. Lakin yürürlükteki, aldatmaya, kandırmaya bakarsanız, ‘Ülke başkası, başka parti veya koalisyon tarafından yönetilirse bugün yaşadığımız gibi felaket olur.’ İşlenmek istenen fikir, oluşturulmak istenen algı budur.

İyi de be kardeşim yaklaşık 13 yıldır bu ülkeyi tek başına yöneten kim? İdamı kaldıran, Kürt sorunu adıyla başlayıp, çözüm masasında sonuçlandırılmaya çalışılan ‘çözüm süreci’ni başlatan kim? Ya arkadaş Süleyman Şah Türbesin yıkıp topraklarımızı terk eden kim?
Kim, 13 yıldır sorulması gereken o kadar kim sorusu var ki? “Kim kim kim Kiziroğu Mustafa Bey” değil herhalde. ‘Kim kim kim, Milli Görüş gömleksiz AKP hey’ cevap bu olmalı bence!

Sağlıcakla kalın!

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk