site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber, Spor 17 Mayıs 2016

Fosforoğlu “Kime Kalacak” oyunu ile Selçuk’ta

Selçuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından getirilen “Kime Kalacak” adlı tiyatro oyunu 19 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’de Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonu’nda seyirci ile buluşacak.

Usta Tiyatrocu Enis Fosforoğlu’nun yazıp yönettiği oyun “Kime Kalacak” adlı oyunda yıllardır ihmal ettikleri babalarının felç geçirdiğini haber alan iki kız kardeşin eşleri ile birlikte baba evine gitmesiyle başlar. İki perdelik oyun aile birliği, insani ilişkiler ve zamanın ruhuna yenik düşmüşlüğün çatışmasını komedi, entrika ekseni içinde anlatıyor.

Selçuk’ta tiyatro ivme kazanıyor

Tiyatro’nun Selçuk’ta son zamanlarda ivme kazanan bir sanat dalı olduğunu belirten Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karakurt; “ Birbiri ardına önemli isimlerin, beğeni toplayan oyunlar sahnelediği Selçuk’ta tiyatroya dolayısıyla sanata ivme kazandırdık. Bir yandan yerel sanatçılarımızla diğer yandan usta tiyatrocuları ilçemizde sanatseverlerle buluşturuyoruz. Başkanımızın yerel değerlere öncülük edilmesi için bu tür çalışmalarımızla Selçuklu tiyatro severlerin büyük beğenisini kazanıyoruz. Bu da bizleri mutlu ediyor” dedi. Karakurt tüm Selçukluları 19 Mayıs akşamı saat 20.00’de sahne alacak olan “Kime Kalacak?” adlı oyunu izlemeye davet etti.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk