uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 6 Mayıs 2018

Esnafın Çevreci “Jiletçek” Duyarlılığı

SESO ve Şirince Türetim Derneği’nin ortak projesi çevreciler ve esnaftan destek geldi.

Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Şirince Türetim Derneği’nin ortak projesi için berber esnafı ile birlikte basın mensuplarına bilgi verildi. Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Özgür Aydoğan çöpe atılan jiletlerin geri dönüşüm açısından bir kayıp olduğunu söyledi ve bu jiletlerin çöplerde yiyecek arayan hayvanların zarar görmelerine sebep olduğunu ayrıca çöplerden topladıkları ile geçinmek zorunda kalan insanların bu jiletler nedeni ile yaralandıklarına dikkat çekti. Projenin küçük ama önemli ve anlamlı olduğunu söyleyerek kendilerini en çok berber esnafının projeye sahip çıkmasının mutlu ettiğini iletti.

Şirince Türetim Derneği Başkanı Mehmet Kuzu, Çevre Teknolojileri San. Tic.Ltd.Şti (ECOREÇ) firmasından Ziraat Mühendisi Tuba Çelik ve Berber Esnaflarının katıldığı proje tanıtımında konuşan Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Güller, katılımcılara ve gazetecilere projenin gerekli ve güzel bir girişim olduğunu söyledi. SESO yönetim kurulu ve çalışanları bir aile olarak bundan sonrada Selçuk ve Selçuk esnafını ilgilendiren konulara destek vermeye devam edecekleri söyleyen Güller, proje önerisini kendilerine ileten Şirince Türetim Derneği Başkanı Mehmet Kuzu’ya duyarlılığı için teşekkür etti.

Ufak kutucuklar halindeki mekanizmayı Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına teslim eden Şirince Türetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kuzu, bu kapsamda gerçekleşen toplantıda berber esnaflara proje hakkında detaylı bilgi verdi. Kuzu, “Jiletçek” projesini Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği ile hayata geçirdiklerini belirterek, berber esnafların geri dönüşüme destek olmaları için çağrıda bulundu. Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odasının desteği ile bu konunun takibini yapacaklarını kaydeden Dernek Başkanı Mehmet Kuzu, Başkan Hayri Güller’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk