uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Yan, Siyaset 22 Nisan 2013

Erdoğan, İzmir ve Manisa’ya Geliyor

erdogan-izmire-geliyorBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, çözüm süreci çerçevesinde Ege Bölgesi’ne gelecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mayıs ayında çözüm sürecine Karadeniz’le beraber en az destek veren bölge olan Ege’yi ziyaret edecek. İzmir ve Manisa’da bir dizi açılışlar gerçekleştirecek olan Erdoğan’ın, düzenlenecek mitinglerde çözüm sürecine ilişkin önemli açıklamalar yapması bekleniyor. Erdoğan’ın ziyareti sırasında parti teşkilatlarına seçim startını da vereceği öğrenildi.

Seçim hazırlıkları

Erdoğan, Perşembe günü Ege bölgesi milletvekilleri ile yaptığı kahvaltılı toplantıda, “Kapı kapı dolaşın, halkımıza süreci anlatın” talimatı verirken, bazı yöneticilere anket sonuçları üzerinden çıkışmıştı. Erdoğan’ın, sohbette Mayıs ayında kendisinin de Ege’ye bir ziyaretinin olacağını söylediği öğrenildi. İzmir ve Manisa’ya yapılacak gezinin tarihi henüz kesinleşmedi. Ancak Mayıs ayının son günlerinde olması planlanan Gazze ziyaretinden hemen önce bu ziyaretin yapılması öngörülüyor. AK Parti Genel Merkez yönetimi de, partinin İzmir ve Manisa milletvekilleri ile il teşkilatlarını Başbakan’ın ziyaretine hazırlık yapmaları için bilgilendirdi.

Bahçeli’ye yanıt

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun sert tutumunun yanı sıra, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin son olarak İzmir’de gerçekleştirdiği Bayrak Mitingindeki söylemine bizzat kentten yanıt vermesi bekleniyor. Erdoğan, Karadeniz’le birlikte çözüm sürecine desteğin en az olduğu bölge olan Ege Bölgesi’ne özel ekipler göndermişti. Akil insanların da tepki topladığı iki bölgeye yapacağı çıkarmayla halka atılan adımların anlamını anlatacak olan Erdoğan’ın geniş katılımlı mitinglerin yanı sıra, ev ziyaretlerinde de vatandaşlarla buluşması öngörülüyor.

“Hiçbir pazarlık yok”

Anketlere göre çözüm sürecine yüzde 44 oranında destek verilen bölgede, “Hiçbir pazarlık yok. Amacımız terörün durması, anaların ağlamaması” diyeceği belirtilen Erdoğan’ın, Afyon’dan yola çıkarken ortaya koydukları, “Tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan” ilkelerinden taviz vermeden ilerlediklerini de vurgulayacağı kaydediliyor.

Yorumlar (5 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk