site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 17 Ağustos 2016

Ekonomi Ve Lifestyle Yazarları Selçuk’u Gezdi

İzmir Turizm Tanıtma Vakfı’nın (İZTAV) davetlisi olarak İstanbul’dan gelen lifesytle ve ekonomi yazarları üç günlük İzmir turu kapsamında turun son durağı olan Selçuk’u ziyaret ettiler.

İzmir ve civarını görmek üzere İzmir Turizm Tanıtma Vakfı’nın davetlisi olarak kente gelen basın mensupları, Selçuk’un zengin tarihini – doğasını ve kültürel zenginliklerini incelediler.

Türkiye’nin önde gelen medya kuruluşlarına ait dergi, gazete ve internet sitelerinde çalışan 14 kişilik yazar kafilesi günü birlik geldikleri Selçuk’ta ören yerlerini ziyareti etti.

Selçuk Belediye Başkan Yardımcıları Tülay Ayarman, Yılmaz Çırak, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özgül Karaalioğlu Yavuz tarafından karşılanan heyet, Selçuk Belediyesi Havuz Restoran da öğle yemeğinde bir araya geldi.

Selçuk’u ziyaret eden kafilede, Cosmopolitan, Sabah ekler, Harpers Bazaar, Akşam Gazetesi, Milliyet Pazar, Habertürk, Şamdan Plus, Kapital, Turizm Aktüel, Dünya , Esquire, Cumhuriyet Gazetesi, Türkiye Gazetesi, Ulusoy Travel/Varan kuruluşlarından medya mensubu ünlü yazarlar yer aldı.

Başkan Yardımcıları Tülay Ayarman ve Yılmaz Çırak’tan Selçuk Efes hakkında bilgiler alan ekonomi ve lifesytle yazarları, Selçuk’un doğal ve tarihi güzelliklerini ve zenginliklerini hayranlıkla izlediklerini, fotoğrafladıklarını ve notlar aldıklarını beyan ettiler.

İstanbullu yazarları Selçuk’ta ağırlamaktan mutluluk duyduk

Kafileye hitap ederek kısa süreli bir konuşma gerçekleştiren Başkan Yardımcısı Ayarman ,’’ Güzide ilçemiz Selçuk’a hoş geldiniz. Siz değerli yazarlarımızı ilçemizde ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. UNESCO Kenti olmamızın bilinci ile faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Siz değerli yazarlarımızdan ilçemizin tarihi yerlerine doğasına ve her türlü güzelliklerinin tanıtımına katkı sağlamanızı, kısaca Selçuk’umuzun hak ettiği değeri almasında pay sahibi olmanızı umut ediyoruz ‘’dedi.

Basın mensuplarını Selçuk ‘ta ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Yardımcısı Yılmaz Çırak ; ‘’ Selçuk Belediyesi olarak misafir yazarlarımızı UESCO Kenti Selçuk’ta ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduk. Sizlerin gözlemleri yol gösterici olacağı için bizler için önemlidir. Belediye olarak ilçemizin, ilimizin tanıtımına her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Bu projeyi gerçekleştiren İzmir Turizm Tanıtma Vakfımızın Başkan ve çok değerli yönetim kurulu üyelerine düzenledikleri gezi rotasına Selçuk’umuzu da dahil ettikleri için de ayrıca teşekkür ediyoruz ‘’dedi.

İZTAV’ın davetlisi olan ekonomi ve lifesytle yazarları, İzmir ve çevresinin tarihi, doğası, kültürel ve sosyal zenginliklerini daha etkin bir biçimde kamuoyuna tanıtmak amacıyla gerçekleştirdikleri rotalarını Efes ve Meryemana gezisi sonrasında Şirince turu ile sonlandırdılar.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk