site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber 7 Nisan 2013

Amerikalı Öğrencilerden Efes’te Konser

Shaker-Height (1)

Türkiye’ye ziyarete gelen Amerikalı liseli bando grubu, Selçuk’ta yer alan Efes Antik Kentte gösteri yaptı.

Amerika’nın Cleveland şehrinden Türkiye’ye ziyarete gelen lise öğrencilerinden kurulu bando grubu Efes Ören yerinde ilginç bir gösteriye imza attı. Amerikalı Shaker Heigth Lisesi’nin öğrencilerinden oluşan ve daha önce pek çok ülkeyi gezerek gösteriler gerçekleştiren bando, çıktığı Türkiye turunda Selçuk’ta ki gösterilerinde izleyenlerden büyük alkış aldı. Renkli görüntülere sebep olan Efes’te ki konserde İstiklal Marşı ve 10. Yıl Marşı’nı çalan Amerikalı öğrenciler büyük alkış aldı. Bando üyeleri seslendirdikleri birbirinden güzel parçalarla müziğin evrensel bir dil olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Shaker Height Lisesi Müdürü Micheal Griffith, “Biz Türkiye’nin tarihi açıdan çok zengin bir ülke olduğuna inanıyoruz ve bizim öğrencilerimizin değişik kültürlerini tanımalarını arzuluyoruz. Türkiye’nin bu anlamda bizim öğrencilerimize çok büyük katkıda bulunacağını düşünüyoruz o yüzden Türkiye’yi seçtik” dedi.

Amerikalı Shaker Heigth Lisesi’nin öğrencileri vermiş oldukları konserden sonra Efes  Antik Kentini gezerek bol bol hatıra fotoğrafları çektiler.

HABER: NAFİ TURAN (www.SelcukHaber.com)
Shaker-Height (2)

Shaker-Height (3)

Shaker-Height (4)
HABERİN VİDEOSUNU AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ…

esenerban

Yorumlar (4 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Selçuk’ta Buz Pateni Keyfi

Selçuk’ta Buz Pateni Keyfi

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk