site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 15 Temmuz 2019

Efes ören yeri giriş ücreti 72 TL oldu

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Efes ören yerine giriş ücretlerine zam geldi.

Tarihi Efes ören yerine giriş ücretine alınan karar ile yüzde 20 oranında zam yapıldı. Alınan karar doğrultusunda sadece Efes’e değil, Türkiye’nin birçok noktasındaki ören yerlerine giriş ücretlerine 15 Temmuz itibari ile zam yapıldı.

Ören yeri ve Müze girişlerine yapılan zam ile birlikte acentaların tavrı merakla bekleniyor. 2018’in Ekim ayında müze ücretlerine yapılan yüzde 50 zammın üzerinden bir yıl geçmeden müze ücretlerine 15 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni bir zam daha yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) müzeler, müze haline getirilmiş tarihi binalar ve düzenlenmiş örenyerlerini ziyaret edeceklerden; 15 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni giriş ücretleri alınacağını açıkladı.

% 20 zam

Müze ücretlerine yapılan zam ortalama % 20 civarında oldu. Örneğin Efes Antik Kentine giriş ücreti 60 TL iken 15 Temmuz’dan itibaren 72 TL oldu.

Efes ören yeri giriş ücreti: 72 TL

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk