site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 22 Haziran 2018

Daha temiz ve sağlıklı bir çevre için

Selçuk Belediyesi ile Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir etkinlik düzenledi. Etkinlik nedeniyle Selçuk’taki okullarda eğitim gören öğrenciler Pamucak Sahili’ni temizlediler; fidan diktiler. Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı da bu anlamlı etkinlikte çocukları yalnız bırakmadı. Etkinliğe Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli ve öğretmenler de katıldı. Önce öğrencilerle birlikte Pamucak Sahili’ni temizleyen Başkan Bakıcı daha sonra onlarla birlikte fidan dikti.

Birleşmiş Milletler tarafından çevre alanında dünya çapındaki farkındalığı arttırmak, çevrecilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla 1972 yılında ilan edilen Dünya Çevre Günü Selçuk’ta çocukları içine alan bir etkinlikle kutlandı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün bir farkındalık günü olduğunun altını çizen Başkan Bakıcı; “5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okullarımız ile birlikte bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Etkinlik çerçevesinde Selçuk Belediyesi Pamucak Sosyal Tesisleri’nde çocuklarımızla çevre temizliği yaptık; fidan diktik. Amacımız çocuklarda çevre bilincini ve doğa sevgisini geliştirmektir” dedi.

Ekolojik dengenin korunması için her bireyin gelişmiş bir çevre bilincine sahip olması gerektiğini vurgulayan Başkan Bakıcı; “Çevreye duyarlılığımızı arttırmamız gerekir. Ekolojik dengeyi bozmadan bir hayat sürme anlayışını tüm çocuklarımıza vermemiz lazım. Çocuklarımıza çevre bilincini aşılarken aynı zamanda yetişkinlerde de çevre duyarlılığının artmasını diliyoruz. Bir örnek vermek gerekirse; doğada uzun süre kalan naylon ve plastik atıkların çevreye rastgele atılmaması yönünde yetişkinlerin de bilinçli olmalarını sağlamamız gerekiyor. Ekolojik dengenin bozulmaması, suyun, havanın temiz olması hepimiz için oldukça büyük önem arz ediyor” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk