uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Genel 20 Eylül 2015

Çözüm Süreci Ölüm Süreci


Allah’ım mukayyet ol bu milletin aklına. İnsan göz göre göre, bile bile, duya duya çözüm sürecinde olup biteni biliyorduk, PKK’nın silah depoladığını, yığınak yaptığını biliyorduk diyenlerin ardından basıl gider? Çözüm süreci şu anlatıldığı haliyle sizce hala ihanet kokmuyor mu?

Dumur’a mı uğradınız, yoksa aklınızdan zorunuz mu var? Bu halinizin durumu nedir? Hala bugün içinde bulunduğumuz durumun PKK’ya taviz üstüne taviz verilmesinden, yaptıklarına evet denildiğinden, asla gerçekleştiremeyecekleri yasaları çözüm süreciyle yürürlüğe koyduklarını görmüyor musunuz?

Çözüm sürecinin ölüm demek, parçalanmak, Kobani olmak demek olduğunu anlayamadınız mı? Şu an otaya konan çözümün meydana gelen şehitler kervanını sonuç olarak yaşamaktayız.

Sebep çözüm masasıysa, Terör çetesine bilerek göz yumulup ölüme davetiye çıkarıldıysa bunun sorumlusu, bu günahın vebalini taşıyanlar bu süreci yönetenler, çözüm masasını kuranlar değil midir? O zaman nasıl oluyor da bu günah çukuruna giriyor, bu vebale ortak oluyorsunuz?
***
Şaka gibi bir ortam içinde yaşıyoruz. Duyduk duymadık demeyin, çözüm sürecinin başı konumundaki Erdoğan; valilere çözüm süreci boyunca operasyon yapılmaması için talimat verdiklerini söylemektedir. Peki bugün insanımız çözüm sürecinde PKK’nın yığdığı, depoladığı silahlar sayesinde şehit edilmiyorlar mı? Bu kansızlığın sebebi, ihanetin adresi, güzel şeyler olacak diye başlattıkları çözüm süreci değil mi?

O çözüm günlerini hatırlayın. Davullu zurnalı Habur karşılamalarını, çözüm dedikleri için Erdoğan ve bebek katili Nobel’e aday gösteriliyorlardı. O gün onlara Noel ödülü verilseydi amma olurdu ha! O gün ödül verenler, bugün şehit cenazelerinde olurlardı herhalde.

Olmaz demeyin, geçmiş dönemde hükümetin isteği üzerine ‘akil adam’ sıfatıyla ‘Heyeti Nasiha’ misali yollara dökülüp çözüm sürecinin faziletinden dem vuranlar, bugün dün savundukları çözümden dolayı meydana gelen PKK terörünü, PKK’yı kullanmadan terörü lanet mitingi yaparak yürüyüş yapmaktadırlar. Bu nasıl bir rezillik, müptezelliktir?

***
Ey Türk Milleti, birileri sizi analar ağlamasın, silahlar susacak akan kan duracak, PKK silah bırakacak, teröristler sınır dışına çıkıyor diye kandırırken; Milliyetçi Ülkücü Hareketin Lideri Devlet Bahçeli Türk Milletine ve AKP iktidarına bunun ne kötü bir süreç, ölüm süreci olduğunu anlatıyordu. Hadi o vakit söylediklerine inanmadınız, bugün söylediği her şeyin gerçekleştiğini görüyorsunuz. Buna rağmen hala sizi kandıranların, çözümü buzdolabına koyanların peşinden mi gideceksiniz?

Unutmayın çözüm tekrar önümüze konacaktır. Çünkü bu masa BOP’un kurun dediği, anlaşın dediği, en az 7 bin yıllık tarihi olan Türk Devletini, paçavra bir terör çetesiyle eşitleyerek aşağılamaya çalıştığı, yok etmeye çalıştığı oyununun bir parçasıdır.

AKP-HDP hükümeti, Erdoğan vesayeti, BOP’çuluğa, medeniyetler ittifakına, dinler arası diyaloğa, çözüm süreci denen çözümsüzlüğe, ölüme giden yola son vermeyecek/veremeyecekse Türk Milleti bu kanlı BOP oyununa 1 Kasım’da son verecektir. O gün bir dönüm noktası olacaktır.

Şimdi gelelim yine satın Davutoğlu’ndan beklediğimiz açıklamaya, MHP’ye koalisyon kurmak için gitmediğiniz halde MHP’nin koalisyon hamlesi ve bunun olması için önünüze koyduğu dört şart neydi? Bu şartlardan hangisi sizi rahatsız etti? Açıklayın da kalksın gerçekler üzerindeki perde. Biz de bilelim ne doğru, ne yanlış, ona göre hareket edelim, yalanlarla değil.
Sadece doğruları söyleyin. Bakın her şey ne kadar kolay olacak, siz de rahatlayacak, hafifleyeceksiniz.

Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk