site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Spor, Üst Manşet 7 Ekim 2019

Çocukların Dağda Kamp Heyecanı

Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi’nin çocuklar için organize ettiği kamp faaliyeti Latmos Dağında (Beşparmak Dağı) gerçekleşti.

28-29 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleşen kampa Selçuk ve çevresinden katılan aileler çocukları ile birlikte uzun süre unutamayacakları bir kamp faaliyeti gerçekleştirdiler.

Latmos yani Beşparmak dağında çocuklar ile birlikte gerçekleşen kampın benzeri denebilecek etkinliklerin yok denecek kadar az yapılması nedeni ile birçok doğa sever aile tarafından kamp ilgi ile takip edildi. Selçuk ilçe merkezinden kendi araçları ile yola çıkarak Söke yönünden dağın iç kısımlarına doğru yükselen dağcılar Bağarcık Köyü yakınında bulunan Bağarcık Kalesi yani Çörlen Asarı yakınında kamp kurdular. Katılımcılar kapta çocukların daha iyi zaman geçirmesi için salıncak, ip atlama, uçurtma gibi eski oyunlar ile kampa eğlence katmayıda unutmadılar. Telefonların neredeyse hiç çekmediği ve dağ koşullarının hakim olduğu kamp sırasında küçük doğa gezintileri, kamp ateşi ve kamp kurma gibi aktiviteler ile çocukların doğaya alışması için bir başlangıç yapmayı başaran Zirve Dağcılık Selçuk Şubesi, kamp sonunda kullandıkları alan ve çevresinde çocuklar ile birlikte çöp toplayarak kampı sonlandırdılar.

Gerçekleşen faaliyet hakkında bilgi veren Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Selçuk Şube Başkanı Özgür Aydoğan ilk kez bu tür bir kamp gerçekleştirdiklerini ve katılımcı sayısının fazla olmasının kendilerini şaşırttığı söyledi. Aydoğan sözlerine şöyle devam etti;

“Öncelikle katılıp faaliyete renk veren tüm aileleri kutluyorum fakat bu kamp faaliyetini başarı ile geride bırakan çocuk dağcıları ayrıca tebrik ediyorum. Tahmin ediyorum bu kamp ilk ama son olmayacak. Geleneksel hale gelmesi için bir çalışma başlatcağız.” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk