site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset 29 Temmuz 2013

CHP’den Selçuk İçin Güçlü Aday

ozcan-isik-adaylik-basvurusunu-yapti (1)

Belevi Beldesi’ni CHP’ye kazandıran ve yaptığı başarılı işler ile adından sıkça söz ettiren Belevi Belediye Başkanı Özcan Işık, yerel seçimlerde Selçuk Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı. Başvurusu hakkında değerlendirme yapan Işık; “Görev yaptığımız süre içerisinde Selçuk’lu hemşerilerimizin büyük desteğini ve teveccühünü gördük, şimdi bu beklentiye en iyi şekilde cevap vermek için bize ihtiyaç olan yerdeyiz” dedi.

CHP’den Selçuk Belediye Başkanlığı için aday adaylığını resmi başvurusuyla birlikte açıklayan Belevi Belediye Başkanı Özcan Işık; “Resmi başvurumuzu yaptık, ben öncelikle demokratik kurallar içerisinde bizimle birlikte kendi partimizde aday adayı olacak tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Güzel ilçemiz Selçuk turizm pastasından hak ettiği payı maalesef alamıyor, ilçede her sene ziyaretçi rekorları kırılıyor, fakat ilçe merkezine bu hareketlilik maalesef yansımıyor. Çiftçilerimizin, sanayi ve çarşı esnafımızın kangren olmuş sorunlarının çözümü konusunda halk ve belediye birlikte çalışacak. Başta odalar olmak üzere ilçemizdeki sivil toplum örgütleri ile birlikte bu ve benzer sorunların çözümü konusunda işbirliği içerisinde olacağız.”

CHP Genel Merkezi tarafından aday gösterilmediği takdirde CHP’den kim aday olursa olsun onu destekleyeceğini söyleyen Başkan Işık “Biz resmi başvurumuzu yaptık, ama dileğimiz odur ki Selçuk Belediye başkanlığına direk aday olabilelim ve sonrasında da seçimi kazanalım. Ama aday gösterilmediğim takdirde, partimiz Selçuk için kimi aday gösterirse biz o arkadaşımızın etrafında birleşir, o arkadaşımızın, partimizin ve örgütümüzün güçlenmesi yönünde kendisine her türlü desteği Belevi Belediye Başkanı olarak vermeye hazırız. Siyaseti hizmet için bir araç olarak görüyor ve asıl kazanılması gerekenin vatandaşın gönlü olduğuna inanıyoruz. Kırılganlıkları ortadan kaldırıp kentin sorunlarını anlama konusunda parti yönetimini daha etkin kılacağız. Genel kurullarda hatırlanan değil her zaman dikkate alınan bir parti yönetimi bütün Selçuk’lu hemşerilerimizin ve bizim özlemimizdir. Adaylık sürecinde hiç bir polemiğe, hiçbir kavgaya kesinlikle girmek istemiyoruz. Örgütümüz, partimiz ve halkımız da istediği takdirde biz her türlü göreve ve her türlü misyona hazırız. Bu nedenlerle bir dönem de Selçuk için varım.” dedi.

Bilindiği gibi, Belevi Belediyesi, 2014 yerel seçimlerinin ardından kapanacak belediyeler arasında yer alıyor.

HABER: Nilüfer Öztürk Silay

ozcan-isik-adaylik-basvurusunu-yapti (2)

ozcan-isik-adaylik-basvurusunu-yapti (3)

Yorumlar (19 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk