uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 21 Aralık 2018

CHP’den İzmir örgütüne flaş eğilim genelgesi!

CHP Genel Merkezi, İzmir İl Başkanlığı’na genelge göndererek, belediye meclis üyeliği aday listelerini belirlerken isteyen ilçelerin eğilim yoklaması yapabileceğini duyurdu. Fermuar yöntemini uygulayacak olan CHP, tek sıraları genel merkez kontenjanı için ayıracak.

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesi, CHP Genel Merkezi, belediye meclis üyesi adayları için önemli bir karar aldı. Parti genel merkezi, CHP İzmir İl Başkanlığı’na yazı göndererek, meclis üyelikleri için eğilim yoklaması yapılmasını istedi. Ancak eğilim yoklaması her ilçede yapılmayacak. İlçe örgütlerinin talep etmesi halinde, yapılacak olan eğilim yoklamasında fermuar sistemi uygulanacak. 12-13 Ocak tarihleri arasında yapılması istenen eğilim yoklamasında, CHP Genel Merkezi, tek sıraları kontenjan olarak ayırdı.

SANDIK BAŞINDA GÖZLEMCİ
Eğilim yoklaması yapılacak olan ilçelerde, belediye meclis üyeliği için aday adaylığı başvurusunda bulunan üyeler, sandık başında birer gözlemci bulundurabilecek. Eğilim yoklamasında, kayıtlı üyeler oy kullanabilecek. CHP İzmir İl Başkanlığı, gelen yazı üzerine ilçe başkanlıklarından görüş istedi.İlçe örgütlerinin uygulamak istediği yöntem, il başkanlığına bildirilecek. İl yönetimi de ilçelerden gelen talebi, CHP Genel Merkezi’ne sunacak. (DHA)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk