site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 21 Ocak 2019

CHP Selçuk’tan Taşıma Seçmen Hamlesi

Yerel seçimin yaklaşmasıyla birlikte seçmen taşıma iddiaları gündem olmuştu. Türkiye’nin bir çok bölgesinde, harabe evler, apartmanların olmayan katları, inşaatlar, futbol sahası gibi yerlerde seçmen kayıtlarının bulunduğu belirtiliyordu. CHP Selçuk İlçe Örgütü de bu iddiaları doğrular nitelikte çalışmalara imza attı.

CHP Selçuk İlçe Örgütü Selçuk’taki seçmen listeleri üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda 68 seçmen hakkında İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulundu. CHP Selçuk İlçe Örgütü’nün yaptığı itirazları değerlendiren İlçe Seçim Kurulu 68 seçmen üzerinde yaptığı inceleme sonucu belirtilen adreslerde oturmadığı tespit edilen 41 seçmeni askıya çıkardı.

2019 Mart ayında yapılacak mahalli idareler seçimlerinde oy kullanacak olan seçmen listeleri üzerinde çalışma yapan CHP Selçuk İlçe Örgütü’nün seçmen kütüklerinde isimleri bulunan fakat belirtilen adreslerde oturmadığı tespit edilen 68 seçmen için yaptığı itirazlar ilçe seçim kurulu tarafından kabul gördü. İlçe seçim kurulunun yaptığı araştırmalar sonucu 41 seçmenin ismi askıya alındı.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Selçuk İlçe Başkanı Merve ÇALIŞKAN YEŞİLYURT; “CHP Selçuk İlçe Örgütü olarak yaptığımız çalışmalar sonucu tüm Türkiye’de olduğu gibi Selçuk’ta da taşıma seçmenler olduğunu tespit ettik. İlçe örgütümüz ve parti üyelerimiz ile birlikte yaptığımız detaylı çalışmalar sonucu 68 seçmen hakkında ilçe seçim kuruluna itirazda bulunduk. İlçenin bir çok bölgesinde seçmen olarak kaydı bulunan fakat belirtilen adreslerde oturmadığını tespit ettiğimiz seçmenler bulunuyor. Selçuk İlçe Seçim Kurulu yaptığımız itirazları değerlendirerek 41 seçmenin seçmen kütüğündeki ismini askıya aldı. İlçe örgütü olarak seçim süreci boyunca tüm hukuksuzlukların karşısında olacağımızın Selçuk halkı tarafından bilinmesini istiyoruz” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk