uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 20 Nisan 2017

CHP Selçuk İlçe Başkanından Referandum Değerlendirmesi

CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan Uysal 16 Nisan da yapılan referandumu değerlendirdi.

CHP İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

KAMUOYUNA

16 Nisan’da ülkemizde geleceğimizi önemli şekilde etkileyecek bir anayasa değişikliği oylaması yapıldı. Bir tarafta rejim değişikliğini hedefleyen, parlamentoyu işlevsiz bırakacak, Cumhuriyetin demokratik kazanımlarını yok edecek, her şeyi bir kişinin iki dudağı arasına bırakacak değişikliği savunan “evet” tercihi. Diğer tarafta bu anti demokratik anayasa değişikliğini engellemek için “hayır” tercihi. Yurttaşlar sandığa gidip oy vermeye başladılar. Oy verme süresi bitmeden YSK başkanı sandığa atılan mühürsüz oyların da geçerli sayılacağını söyledi. Seçim yasasına aykırı bir uygulamaydı. Seçim sonuçlanmış, “evet” oyları az farkla öne geçti. “evet” in çıkması için her türlü hile ve sahtekarlığa başvurulmuş, referanduma gölge düşmüştür. Bu referandum hukuka aykırıdır. Mühürsüz bir seçim olmuştur.

İlçemizde yurttaşlarımızın % 90’ a yakın sandığa kısmı gidip Türkiye ortalamasının üzerinde katılım sağlamışlardır. Bu ilçemiz açısından sevindiricidir. “Hayır” oyları ilçemizde % 73 oranında çıkmıştır. İzmir’ in 30 ilçesinden onuncu sırada yer almıştır. “Hayır” için çalışan kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, parti üyelerimize, gönüllülerimize, sivil toplum kuruluşlarına ve siyasi partilerimize teşekkür ediyorum.

Ayrıca referandumda oy verme süresince yurttaşlarımızın sağ duyulu davranması, seçimlerde herhangi bir olayın yaşanmamasından dolayı Selçuk halkına teşekkür ediyorum.

CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜ ADINA
HASAN UYSAL

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk