uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 16 Ocak 2019

CHP Selçuk adayı kararı parti meclisinden geçemedi

CHP’de İzmir Menderes, Selçuk ve Torbalı’nın ilçe belediye başkan adayları MYK’dan geçti, Parti Meclisi’ne takıldı.

Gün içinde Selçuk’ta ilk olarak Filiz Ceritoğlu Sengel’in daha sonra da Emir Cömert’in aday ilan edileceği gündeme gelmişti. MYK’ya gelen Filiz Ceritoğlu Sengel ismine Tuncay Özkan karşı çıkarak, Muzaffer Emir Cömert’i önerdiği öğrenildi. Emir Cömert ismi PM’ye sunuldu ancak Selçuk kararı diğer PM’ye kaldı.

CHP MYK, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda İzmir’in ilçeleri de gündeme geldi. CHP MYK’da İzmir ilçelerinden Menderes, Selçuk ve Torbalı’nın ilçe belediye başkan adayları hakkında karar verildi. Daha sonra ise bu isimler Parti Meclisi’nden geçemedi.

SELÇUK İÇİN GENÇ ADAY EMİR CÖMERT’E ONAY

MYK’da alınan karar üzerine Selçuk ve Torbalı ilçelerinden gençlik kollarından gelen genç isimler aday gösterilmesi kararı alındı. Selçuk Belediye Başkan adayı Muzaffer Emir Cömert, Torbalı Belediye Başkan adayı Övünç Demir’in isminin Parti Meclisi’nin onayına sunulması kararı alındı.

PARTİ MECLİSİ’NDEN 3 İSME ONAY ÇIKMADI!

CHP MYK sonrası toplanan Parti Meclisi’nde Selçuk Belediye Başkan adayı Muzaffer Emir Cömert, Torbalı Belediye Başkan adayı Övünç Demir ve Menderes Belediye Başkan adayı Celil Anık’ın adaylığı resmileşemedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk