site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 21 Mart 2017

Çanakkale Zaferi Selçuk’ta kutlandı

Çanakkale Zaferi’nin 102. Yılı dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Töreninin ardından protokol üyeleri Selçuk Şehitliği’ni ziyaret etti. Büyük Zaferi anmak için ayrıca Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen program büyük beğeni topladı.

Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle düzenlenen çelenk sunum törenine Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Cumhuriyet Savcısı Gökhan Emre Albay, Selçuk Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Eren ve dernek üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kamu çalışanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Protokol sırasına göre Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk Belediye Başkanlığı ve Selçuk Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği’nin Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunularak ve İstiklal Marşı okundu.

Çanakkale’de herkes birdi, birlikti

İstiklal Marşı sonrasında Selçuk Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Eren günün anlam ve önemini belirten duygu yüklü bir konuşma yaptı. Çanakkale Savaşı’nın tarihin akışını değiştiren bir savaş olduğunu belirterek sözlerine başladı. Eren; “ Bugün Çanakkale Savaşı’nın 102. Yılını kutlamanın, bu vatanın gerçek sahibi olan, onun uğrunda can veren şehitlerin gününü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Aziz şehitlerimiz bize bu ülkeyi dişleriyle, tırnaklarıyla kazıyarak bıraktılar. Onlar ölmeleri gereken yerde hiç tereddüt etmediler. Onlar ana kucaklarını, baba ocaklarını bizim için feda ettiler. Onlar yan yana omuz omuza savaştıkları arkadaşlarına hiç sormadılar; “Sen Kürt müsün, Alevi misin, Sen Çerkez misin, Sen Laz mısın?” diye Bu soruyu sorsalardı bu cennet vatan kurtulur muydu?” dedi. Eren konuşmasını, Çanakkale’de yokluk varlığı yenmiştir, maneviyat maddiyatı yenmiştir. Özgürlük sömürgeyi yenmiştir. Çanakkale’yi Çanakkale yapa sadece cephedeki Mehmetler değildi. Onları vatan sevgisiyle büyüten anneler, babalardır” diyerek devam ettirdi.

Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle düzenlenen çelenk sunum töreninin ardından protokol üyeleri Selçuk Şehitliği’ni ve Selçuk Belediye Tiyatro Salonu’nda Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen program ile devam etti.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk