site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Spor, Üst Manşet 14 Ekim 2018

Büyük heyecanın startını Başkan Bakıcı verdi

Türkiye’nin dünya çapındaki en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 5. etabının startını Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı verdi. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 5. etabının startı için düzenlenen törene Selçuk Kaymamı Ekrem İnci, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Kılınç, kamu kurum amirleri ve çok sayıda Selçuklu katıldı.

54. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu tüm heyecanıyla devam ediyor. Dün büyük turun 4. Etabının bitişine ev sahipliği yapan Selçuk bugün de 5. Etabın başlangıcına ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun “Kraliçe Etabı” kabul edilen Marmaris Selçuk Etabı Meryem Ana sona erdi. Bugün ise dünyanın birçok ülkesinden onlarca bisikletçi büyük heyecan için Atatürk Caddesi’nde toplandı. Toplam 135.7 kilometre uzunluğunda olan Selçuk Manisa Etabı için yerlerini alan bisikletçiler Başkan Bakıcı tarafından startın verilmesinin ardından uzun bir etap için daha pedal çevirmeye başladılar.

Büyük heyecanın startını veren Başkan Bakıcı Selçuk’un Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu gibi büyük bir spor organizasyonun rotasında bulunmayı her daim hak eden bir kent olduğunu belirterek; “ 54. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 4. Etabı Selçuk’ta Meryem Ana Evi’nde sonlandı. Bugün de turun beşinci etabı olan Selçuk Manisa Etabı Selçuk’ta başladı. Bu tür organizasyonlara, özellikle de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na ev sahipliği yapmak bizim için gurur verici. Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu hem Selçuk’un, hem de ülkemizin tanıtımı için çok büyük bir fırsat. Ben tüm bisikletçilere başarılar diliyorum. Bu büyük organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

54. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 14 Ekim’de turun 6. Etabı olan Bursa İstanbul Etabı ile sona erecek.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk