uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa İbrahim Soğutmaz 25 Ocak 2014

Bozkurt

ibrahim-sogutmazMevcut Belediye Başkanı, çoğu gencimiz hatırlamaz; taa 15 yıl evvelki Belediye Başkanının yaptıklarını, örneğin heykellerini park ve havuzlarını kaldırmakla baya mesai harcamıştır.
   
Yine 15 sene evvel yapılan Dutlu Yoldaki yürüyüş parkuru kaderine terk edilerek ilk önce ışıksızlaştırılmış, ardından özel yürüyüş kısmı traktör lastiklerine kadar türlü izlere bu iktidarda maruz bırakılmıştır.
   
Benim için Atatürk iyi bir asker, iyi bir devlet adamı, ulusun kurtarıcısıdır. Ancak unutulan ve unutturulan bir özelliği vardır Atamızın. Üreten Türkiye’yi sembolize eder Atatürk. Uzun ve derin uykudan uyandırdığı toplumu sanat, bilim ve teknik sahalarda alabildiğine üretken kılmıştır. Benim için Atatürkçülük; milli ekonomidir, Türk’ ün üretmesi, Türkçe yaşama ve özgürlüktür. Mesela Cumhuriyetin ilk yıllarında üretilen lokomotifin (yerli lokomotif) adı BOZKURT’ tur.
     
Bugün ülke ekonomisinin neden tıkandığı ortadadır. Üretim olmayan bu ekonomi, önce duraklamaya, sonra geri kalmaya ve ardından küresel sermayeye köle olmaya mahkûmdur. Osmanlı döneminde kapitülasyonların, İmparatorluğun ekonomisini ne hale getirdiği hepimizce malumdur.  İşte Ulu Önder, bu tehlikeleri ön görerek, milli ekonomiyi ve özellikle üretim ekonomisini canlandırmayı hedeflemiştir. Halka üretim yapan bir devleti örnek göstermiş ve üretim yapmalarını teşvik etmiştir. Ancak aradan geçen yıllarda ne BOZKURT adlı trenimiz ne de DEVRİM adlı otomobilimiz üretilebilmiştir. Ülke sağcısı ile solcusu ile tüketim toplumu haline getirilmiştir.
   
Ülkenin genel yapısı ve ekonomisi bu halde iken, ilçemiz ne yapmıştır? Cevap; HİÇ. Yazımın başında bahsettiğim gibi bir şeyler yapabilecek ve hiç değilse, ilçe kül halde üretici konumuna geçebilecekken taa 15 yıl önceki heykeller dahi yerlerinden kazınmıştır.
   
İşte Selçuklunun önüne yine seçim sandığı gelmiştir. Bu kez köylerde Belediye seçimlerine katılacaklardır. Köylümüzün hali perişandır, sen ne haldesin diye soranı kalmamıştır.
   
Önümüzdeki seçenekler;  bir tarafta ilçeyi ve ülkeyi tüketim yığınları haline getiren AKP ve mevcut belediye başkanının zihniyeti vardır. Diğer tarafta ise milli ekonomi, ulusal tam bağımsızlık diyen; üretim ekonomisini hedefleyen MHP vardır. SANDIKTA; TAM BAĞIMSIZLIK, MİLLİ EKONOMİ VE ÜRETİM DİYELİM.  Kurtuluşumuz bir kart borcunu diğer karttan alınan borç ile ödemekten geçmez. Kurtuluşumuz; yeniden ÜRETEBİLMEKTEN VE ÜRÜNLERİMİZİ SATABİLMEKTEN GEÇER.  YAŞASIN BAĞIMSIZ VE MUZAFFER TÜRKÇÜLÜK. SAĞLICAKLA KALIN…
İBRAHİM SOĞUTMAZ

[poll id=”4″]

Selçuk Haber Facebook Sayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin Sayfayı Beğenmelisiniz!  Tıklayın ! 
https://www.facebook.com/selcukhaber

Selçuk Haber Twitter Sayfamızı Takip Ediniz ! Takip Etmek İçin  Tıklayın ! 
https://twitter.com/selcukhaber

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

CHE İLE GANDHİ

CHE İLE GANDHİ

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk