site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Yan, Üst Manşet, Ziya Sevim 19 Şubat 2017

Bir yiğit geldi geçti, Adı: FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU

Tarih 20 Şubat 2015’i gösteriyordu. Tv ekranlarında bir alt yazı “Karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında çıkan kavgada Fırat Yılmaz Çakıroğlu öldürüldü” yazıyordu. İlk önce sustum. Sonra “Bir yiğit gitti” dedim. Sonra “Bir yiğit genç yaşta şehit düştü” dedim. Bir an alt yazıya kafam takıldı. “Karşıt görüşlü öğrenciler” algı operasyonuna dikkat edin. Üniversitenin PKK yapılanmasında bulunan bir haine “Hain veya Terör örgütü üyesi” diyemiyorlar. Vatan sevdalısı gençlerle bu hainleri nasıl bir tarafta tutuyorlar? Gerçekten içler acısı bir durum yaşadığımız. Hainlerle, vatan sevdalısı gençleri aynı kefeye koyuyorlar Fikirlerinin hiç değiştiğini sanmıyorum. Yine aynı algı yöntemiyle, aynı haberlere devam ediyorlar.
*
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Mayıs 2016 tarihinde Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmayı hatırlayalım “Bazı üniversiteler bölücü terör örgütü kampına dönüşmüş durumda. Şiddetle, tehditle baskı yapan bu çetelere asla müsamaha gösterilmemelidir” demişti. Tüm üniversite rektörleri bu toplantıda yer alıyordu. Şimdi biz bu sözlerin rektörler tarafından uygulanmasını bekliyoruz. Bazı üniversitelerde aldığımız haberler ve fotoğraflarda halen bir kısım terör örgütüne mensup öğrencilerin üniversitelerde faaliyet gösterdiğini görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın sözlerinin rektörler tarafından ne zaman uygulanacağını merakla bekliyoruz.
*
Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bir takım güçler referandum öncesi üniversitelerdeki örgütleri kullanarak kaos planları yapmaya çalışabilir. Tehlikeli gerilimler yaşayabiliriz. Kutuplaştırma ve kavga senaryoları her an TV ekranların da alt yazı olarak geçebilir. Son pişmanlık fayda etmez. Bir an önce ilim ve irfan yuvası olması gereken üniversitelerimizi terör örgütü yapılanmalarından temizleyelim. Fırat gibi bir yiğidi toprağa verdik başka Fıratları da toprağa vermeyelim. Şehadetinin 2. Yıldönümünde Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu rahmetle anıyorum. Katillerinin de tez zamanda cezalandırılmasını ümit ediyorum.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk