site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber, Üst Manşet 18 Temmuz 2016

Beş günde beş oyun

Selçuk Belediye Tiyatrosu beş günde beş oyun sahneleyecek. 18 – 22 Temmuz tarihleri arasında her akşam saat 21.00’de Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonu’nda Muzaffer İzgü, Hasan Öztürk ve Güngör Dilmen gibi usta yazarların oyunları sahnelenecek. Selçuk Belediye Tiyatro Topluluğu Sorumlusu Yönetmen Erol Namdar aynı zamanda Selçuk’un mahalleye dönüşen köylerinde çocuklara ve isteyen yetişkinlere tiyatro kursları veriyor.

Kurulduğu günden bu yana Selçuklular’ı gerek izleyici, gerekse oyuncu yetiştirerek tiyatroyla buluşturan Selçuk Belediye Tiyatrosu, Selçukluları beş gün boyunca Duvar, Keloğlan, Midas’ın Kulakları, Öksüz Kız, Yalancının Mumu adlı tiyatro oyunlarını sahneleyecek.

Her Mahalledeyiz

Selçuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini aralıksız devam ettiren Namdar sahneledikleri oyunların yanı sıra Selçuk’un köyden mahalleye dönüşen yeni yerleşim alanları olan Belevi, Gökçealan, Zeytinköy, Çamlık ve Acarlar Mahalleleri’nde tiyatro kursu vermeye devam ettiklerini söyledi. Haftanın birer günü verilen kurslara katılmak için sadece tiyatroya ilgi ve merak duymanın yeterli olduğunu söyleyen Namdar, “Başkanımız Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın talimatıyla eski köylerimizde hiç tiyatro izleyememiş çocuklarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Mahallelerimizin çocukları ve yetişkinleriyle gerek izleyici olarak gerekse oyunculuk eğitimleriyle bir araya geliyoruz” dedi.

Amaç ileride festivalini yapmak

Selçuk Belediyesi Mahalleye dönüşen köylerdeki hizmet birimlerinde verilen tiyatro kurslarında sahne oyunculuğunun temel prensipleri öğretiliyor. Yaz boyu sürecek olan tiyatro kursuna katılmak isteyenlerin mahallelerindeki hizmet birimlerine başvurmaları gerekiyor. Mahalleye dönüşen köylerde kısa bir süre önce başlayan tiyatro kurslarına katılan oyuncular Eylül ayı içerisinde düzenlenmesi planlanan tiyatro festivalinde çeşitli oyunlar sahneleyecekler.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk