site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 12 Şubat 2013

Belediye Yeni Hastane İçin Arsa Kamulaştırma Çalışmalarını Başlatıyor

selcuk-hastanesiSıra eski Hastane yerinin Belediyeye devri için yapılacak üçlü protokolde…

Selçuk Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısında Selçuk’a yapılacak yeni devlet hastanesi için önemli bir adım atıldı. Mecliste Selçuk Belediyesi’nin yeni hastane yapılması için arsa kamulaştırması yapması karara bağlandı. Yeni hastane binasının yapımı için İsabey Mahallesinde yaklaşık 13 bin metre kare arsa kamulaştıracak olan Selçuk Belediyesi, şu anki hastane yerinin Maliye ve Sağlık Bakanlığı ile Selçuk Belediyesi arasında yapılacak üçlü protokolle Selçuk Belediyesi’ne devrini bekliyor.

Selçuk Belediyesi Meclisi yeşil alan ya da sosyal donatı alanı olarak değerlendirmesi konusunda tüm meclis üyelerinin hem fikir olduğuşu anki hastane yerinin Selçuk Belediyesi’ne devri için Maliye ve Sağlık Bakanlığı ile Selçuk Belediyesi arasında üçlü protokol yapılmasıkonusunda da Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür’e oy birliği ile yetki verdi.

Şubat ayı meclis toplantısında Selçuk’a yapılacak yeni devlet hastanesi için imar planlarında hastane yeri olarak görünen İsabey Mahallesindeki yaklaşık 13 bin metrekarelik alanın belediye tarafından kamulaştırılması ve şu anki hastane yerinin Selçuk Belediyesi’ne devredilmesi konusunda Maliye ve Sağlık Bakanlığı ile Selçuk Belediyesi arasında üçlü protokol yapılması konusunda Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür’e yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Şu anki hastane yerinin yeşil alan ya da sosyal donatı alanı olarak değerlendirmesi konusunda tüm meclis üyeleri hem fikir olduğunu dile getirirken, Başkan Ülgür de ek binaların değil ama ilk hastane binası olan taş binanın yıkılarak eski belediye binası gibi Selçuk’un hafızasından silinmesinden değil, restore edilerek örneğin bir kültür merkezi olarak varlığını sürdürmesinden yana olduğunu ifade etti.

Selçuk belediyesi meclisinde ayrıca hastane yerine ek olarak 5 yıl içinde 14 ayrı arsanın kamulaştırılması kararı da oy birliği ile kabul edildi. Öte yandan mecliste belediye araç filosuna katılacak 24 yeni araç için İller Bankası’na kredi başvurusunda bulunulması kararı da alındı.
selcuk-devlet-hastanesi

 

Yorumlar (16 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk