site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Siyaset 11 Eylül 2015

Bayır: 6 Eylül şehitleri anma günü olsun

tacettinbayir-chp

16 askerimizin Dağlıca’da şehit edilmesi ve sonrasında da devam eden terör olayları nedeniyle CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, 6 Eylül’ün Terör Şehitlerini Anma günü yapılması için TBMM’ye kanun teklifi verdi

Hakkari Dağlıca’da, PKK’nın 16 askerimizi Şehit ettiği saldırı sonrası ve ardından devam eden terör olaylarında, şehit olan polis, asker, vatandaşlarla ilgili Hükümetin herhangi bir adım atmaması üzerine, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, ‘’6 Eylül Terör Şehitlerini Anma’’ günü yapılması için TBMM’ye kanun teklifi verdi. Teklife göre, yapılacak tören ve anmalara katılımı rahatlıkla sağlamak amacıyla; kamu kurum ve kuruluşlarında görevli bulunan şehit dul ve yetimleri ile anne, baba ve kardeşlerinin 6 Eylül Terör Şehitleri Gününde, idari izinli sayılmaları ve bütün kamu kurum ve kuruluşlarının öncülüğünde, halkımızın ve sivil kuruluşların iştiraki ile her yıl anma töreni gerçekleştirilmesi kapsamını içeriyor.

HEPİMİZİN BORCUDUR

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır tarafından verilen teklifin dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırlarını korumak ve güvenliğini sağlamak için terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında mücadele eden ve bu kutsal görevi sırasında canlarını kaybetmiş terör şehitlerinin aziz hatıralarını yaşatmak elbette ki hepimizin boynunun borcudur. Öyle ki canlarını veren aziz şehitlerimiz maalesef birkaç gün sonra toplumun unutkanlığı ya da duyarsızlığı nedeniyle unutulmaktadır. Onları unutmamak/unutturmamak adına terör şehitlerimize şükran ifadesi olarak, 06 Eylül’ün Terör Şehitlerini Anma Günü olarak ilan edilmesi hem şehitlerin hem de ailelerinin birazda olsa manevi olarak huzura kavuşmaları adına bir gerekliliktir. 6 Eylül Terör Şehitlerini Anma gününde bütün kamu kurum ve kuruluşlarının öncülüğünde, halkımızın ve sivil kuruluşların iştiraki ile her yıl anma töreni düzenlenerek, bu uğurda canlarını veren aziz şehitlerimize karşı bi nebzede olsa bu vesileyle toplum olarak görevimizi yerine getirmiş sayılacağız. Yapılacak tören ve anmalara rahatlıkla katılmaları sağlamak amacıyla; kamu kurum ve kuruluşlarında görevli bulunan şehit dul ve yetimleri ile anne, baba ve kardeşlerinin 06 Eylül Terör Şehitlerini Anma Gününde, idari izinli sayılmaları da yerinde olacaktır.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

CHP’de Krizin Adı Yine Aygün

CHP’de Krizin Adı Yine Aygün

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk