uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Manşet Haber, Siyaset, Üst Manşet 21 Şubat 2019

Başterzi’den Belevi’nde şeftali tadında müjdeler

Cumhur İttifakı Selçuk Belediye Başkan Adayı Osman Başterzi, Belevi’deki Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın da katıldığı görkemli bir törenle yaptı. Başterzi törende yaptığı konuşmada, Belevi’nin en önemli geçim kaynağı olan şeftalinin markalaşması ve tanıtımı için özel bir çaba harcayacaklarını ve bunun için Şeftali Festivali’ni ulusal boyuta taşıyacaklarını açıkladı.

Belevili vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve MHP ile AK Parti yöneticilerinin de hazır bulunduğu törende Belevi’nin tarımsal zenginlikleri yanında Türkiye’nin turizm hattında önemli bir durak olduğunu belirten Osman Başterzi bu avantajı en iyi şekilde kullanacaklarını anlattı. Başterzi, “Buradaki şeftalinin eşi benzeri yok. Hak ettiği değeri bulmasının zamanı geldi. Bunun için de doğru tanıtılması ve iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Tanıtım adına gelenekselleşen Şeftali Festivali’ni daha büyük ölçeklere taşıyacağız. Ayrıca Belevi, İzmir – Aydın Otoyolu’nun çıkışında önemli bir konumda bulunuyor. Yaz aylarında büyükşehirlerden ilçemize ve çevremizdeki turizm kentlerine gelen vatandaşların uğrak yeri olabilecek bir konumda. Yapacağımız yatırımlarla, Belevi’yi yerli ve yabancı turistler için bir uğrak yeri haline getireceğiz. Belevi’nin tüm sorunlarını biliyoruz. Alt yapıdan başlayarak bu sorunları ivedilikle çözüp, Belevi’yi yükselen bir değer haline getireceğimize söz veriyorum. Tüm bunları gerçekleştirecek irade ve kararlılık ben ve ekibimde var” diye konuştu.

Açılışa katılan her bir vatandaşa teşekkür eden AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı da, Selçuk Halkı’nın kendilerine gösterdiği ilgiye teşekkür ederek, “Selçuk’taki coşku ve heyecan bizleri mutlu etti. Osman Başterzi Selçuk’un önemli bir değeridir. Sizlerin de desteği ile Osman Bey’in seçimleri kazanacağına inancımız tam. Osman Bey’in Selçuk’u şaha kaldıracak projeleri var. Bu projeleri gerçekleştirmek için merkezi hükümetimizin tüm imkanlarını seferber edeceğiz. Selçuk, Türkiye’nin yükselen değeri olacak” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Karnesini getiren kitabı kaptı

Karnesini getiren kitabı kaptı

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk