uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 1 Aralık 2017

Başkan Bakıcı’dan Engelliler Günü Mesajı

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında engellileri sadece özel günlerde değil; her gün hatırlamamın huzuruna sahip olduklarının altını çizen Başkan Bakıcı; “ Engel, engellilik dediğimiz aslında sadece zihinlerde var olan kavramlardır” dedi.

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesaj şöyle:

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlama değil; bir farkındalık günüdür. Biz Selçuk Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bir toplumun, bir kentin gelişmişlik göstergelerinden bir tanesi de engelli vatandaşlara verdiği değerdir. Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Tam dört senedir Pamucak’ta düzenlediğimiz Engelsiz Kamp etkinliğimiz ile yaz aylarında engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin Pamucak’ta iyi vakit geçirmelerini sağladık. Bir gelenek haline gelen bu sosyal sorumluluk projemiz önümüzdeki yıllarda da devam edecektir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda her bireyin bir engelli adayı olduğunun altını çizen Başkan Bakıcı; “ Engel, aslında sadece zihinlerde var olan bir kavramdır. En büyük engeller zihinde ve kalptedir. Bunların dışında yer alan engelleri sevgi ve dayanışma ile aşmak mümkündür. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla toplumun her kesimiyle ilgili farkındalıklarımızın arttığı olduğu günler diliyorum” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk