uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 17 Temmuz 2017

Başkan Bakıcı şehit ailelerini ziyaret etti

15 Temmuz 2016 tarihinde halkın iradesi hiçe sayılarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni yıkmaya yönelik girişilen darbe kalkışmasının 1. Yıldönümü nedeniyle Selçuk’ta düzenlenecek anma programları bugünden itibaren başladı. Şehitlikte dualar edilerek başlayan program Selçuk’ta yaşayan şehit aileleri ziyareti sonrası Tahsin Ağa Camiinde okunan mevlit-i şerif okunmasıyla devam etti.

Cuma günü tüm Türkiye de olduğu gibi Selçuk’taki camilerde de Mevlid-i Şerif okutulup şehitlerimiz için yapılan hatimlerin duaları yapılacak. Program Cumartesi günü İstasyon Meydanında tüm Selçuklular’ın katılımıyla devam edecek.

Park açılışı ve sergi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Selçuk Belediyesi tarafından daha önce yıkımı gerçekleştirilen Eski Vergi Dairesi yerine inşa edilen “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı”nın da açılışı Cuma günü 16.00’ da gerçekleştirilecek.
15 Temmuz’da şehit düşen vatandaşlar ve güvenlik güçlerinin hatıralarını Selçuk’ta yaşatmayı amaçladıklarını söyleyen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “ 15 Temmuz Türk milletinin kendi iradesine sahip çıkacağını tüm dünyaya gösterdiği günlerden bir tanesidir. O millet ki; kendi iradesini korumak için hiçbir siyasi düşünce ayrımı ayırt etmeksizin sokağa çıkıp tek yürek olmuştur. Biz burada kente nefes alacak bir park açmanın ötesinde o geceki demokrasi şehitlerimizin aziz hatırasını gelecek nesillere aktaracak bir sembol bırakmayı amaçladık. Bu park büyük bir destana küçük bir saygı duruşu olarak Selçuk’un kent merkezinde yer alacak. Ben tüm halkımızı 15 Temmuz’u birlikte anmak için 14 Temmuz Cuma günü saat 16.00’da Şehitlerimizin anısının yaşatılacağı parkın açılışına bekliyorum”dedi.

Şehitlerimizin anısına…
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenecek etkinlikler park açılışının ardından fotoğraf sergisi, Kur’an- ı Kerim Tilaveti ve lokma dağıtımıyla devam edecek.
Cuma günü tüm Türkiye de olduğu gibi Selçuk’taki camilerde de mevlid-i şerif okutulup, şehitlerimiz için yapılan hatimlerin duaları yapılacak. 15 Temmuz Cumartesi günü saat 11.00’de Efes Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenecek etkinlikle devam edecek olan program akşam İstasyon Meydanı’nda Selçuk Belediyesi tarafından verilecek yemeğin ardından Saat 20.00’ de şehitler için okutulacak mevlit ve barkovizyon canlı yayınıyla sona erecek. Ayrıca Selçuklu vatandaşlar gece de geç saatlere kadar demokrasi nöbeti tutacak.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Şiddete Karşı Dayanışma

Şiddete Karşı Dayanışma

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk