site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber, Üst Manşet 23 Ocak 2019

Bakıcı: Belediye Başkanlığı meslek değildir (Video Haber)

Egedesonsöz Tv de canlı yayına katılan Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı Belediye Başkanlığı makamına gelenler nefsini kontrol etmek zorundadır dedi. Egedesonsöz tv de birbirinden önemli açıklamalar yapan Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı Aday olmaması ile ilgili soruya şu cevabı verdi;

“Ben 2009 da ilk aday olurken şu düşüncem vardı. Buranın bir evladı olarak memleketime geleyim hizmet edeyim. Benim siyaset düşüncem yoktu. Siyaset içerisinde uzun vade yürüme düşüncemde yok. Başkan ne yapacak diye merak edenler için şunu ifade etmek isterim. 31 Marttan sonra Allah nasip ederse tekrardan üniversitede ki görevime döneceğim. Çünkü ben üniversite hocalığını çok seven bir insanım. Belediye başkanlığı meslek değildir. Meslek olmamalıdır.

KAMPLAŞARAK, DÖVÜŞEREK, KIRARAK, DÖKEREK BU KOLTUĞA GELİNMEZ

Gönlüm bir dönem daha Selçuk‘u yönetmekten yanaydı. Kırgınlığım yok fakat aday yapılmadığım için üzgünüm. Ben ikinci beş yılı arzu eden ve bunun doğru olduğunu düşünenlerdenim. Belediye Başkanlığının iki dönem yapılması taraftarıyım. Belediye Başkanlığına gelecek insanlar kamplaşarak, dövüşerek, kırarak, dökerek bu koltuğa gelinmez. Bir Belediye Başkanı Sevgi ile samiyet ile hoşgörü ile gerçekten insanlara tepeden bakmayarak, onlarla birlikte yaşamı kabul ederek olması gerekir. Belediye Başkanının sıradan bir yaşamı kabul etmesi lazım. Şatafatlı yaşamlarla, fiyaka yapılacak zenginleşme koltuğu değildir. O koltuğa hangi mali güç ile oturuyorsanız aynı mali güç ile kalkmanız gerekir. Eğer zenginleşme olacaksa kent halkı ile birlikte mutlak anlamda bir zenginleşme olmalı. Siz zenginleşirseniz kent halkı aynı yerde ise bu doğru değildir. Bu makamlara gelenler nefsini kontrol etmek zorundadır. Belediye Başkanlığı koltuğu halka hizmet yapılacak çok önemli bir yerdir” dedi.

HABERİN VİDEOSUNU AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk