uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa İbrahim Soğutmaz 27 Mart 2014

Alın Teri, Emek ve Umut

ibrahim-sogutmaz-foto30 Mart 2014 yerel seçimlerine sayılı günler kaldı. Seçmenimiz artık kararını verdi. Bir tarafta bu ilçeyi yıllardır adeta dondurucuda bırakmış ve artık çok eskimiş bir yerel yönetim var. Bu yönetimin rakibi olduğunu iddia eden ama siyasi söylemleri ile bir diğerinden farkı olmayan bir de AKP var.

Gerek yerel iktidardaki şahsın, gerekse AKP adayının ilçede yürüttükleri seçim çalışmalarını inceledim. İki rakipte söz ola beri gele cinsinden sürekli olarak sorun halledecekleri savını ileri sürüyorlar ancak bu sorunları ne şekilde çözeceklerine dair en ufak bir çözüm yolu yahut projeyi halkımıza arz etmiş değiller. Zira böyle bir projelerinin varlığına da şu saatten sonra inancım yoktur.

Milliyetçi Hareket Partisi adayı Levent GÖRÜR ve tüm meclis üye adayları ise ilçenin sorunlarını bir bir saydıktan sonra bu sorunlara ilişkin çözüm yollarını ve projelerini anlatıyorlar. Winston Churchill’ in İngiltere’ de ikinci dünya savaşı sırasında girdiği ve zaferle çıktığı genel seçiminde ki bir konuşmasındaki küçük ama en önemli kısmı adeta bu ilçe için biz sarf ediyoruz. Churchill o konuşmasında “ben size zenginliği değil, alın terini vaat ediyorum.” demişti. Evet, o dönem savaş olması hasebiyle iş olanaklarını kaybetmiş ülkeye zenginlik vaat etmek çok abesti. Tıpkı iş olanağı kalmamış ilçemizde bizlerin maalesef halkımıza zenginlik vaat edemeyeceğimiz gibi bir durumdu. O dönemde savaş vardı ve o ülkede iş olanağı kalmamıştı ancak 2014 yılında ülkemizde çok şükür bu türden belalar olamamasına rağmen, ilçedeki gençler işsizlikten kırılır duruma geldiler.     Gençler seçimden seçime hatırlanacak oy taburları değildir. Gençler seçimden seçime taarruz emri verilecek birilerinin avcı birlikleri de değildir. Bu ülkenin ve ilçenin gençleri hepimizin geleceğidir. İlerlememiz neslimizin ilerlemesine bağlıdır. İleri nesiller ise üretebilme tutkusunun yaktığı meşalede ısınan yüreklerle mümkün olur.

O yüzden MHP olarak bizler diyoruz ki; biz gençlerimize şimdilik zenginliği değil, alın terini, helal kazancı, emeği, yükselmeyi ve özgür bireyler olabilme imkânını vaat ediyoruz. Bu ilçe tüm zenginlikleri ile gençlerimizin ve işsiz tüm halkımızın hayatlarına adanacaktır. Artık bir dönem daha kaybetme lüksümüz yoktur. İnsan yaşlanan ve belli bir ömrü olan varlıktır, bu yüzden bir dönem daha kaybetmeniz demek, belki de bir daha ki dönemi göremeyecek olmanız demektir.

Hep birlikte sizi oy taburları olarak görenlere değil, sizi özgürlüğünüze ve bireysel haklarınıza kavuşturmayı hedefleyen MHP’ ye ve adaylarına oy verin. Ancak biz sizin ayaklarınızdaki ve gönüllerinizdeki görünmez ama can yakıcı prangaları kırabiliriz.

Yaşasın haklı direnişimiz ve yaşasın özgürlükçü-tam bağımsız gençlik fikriyatımız. Sağlıcakla kalın.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Bozkurt

Bozkurt

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk