uludag eleman selçuk izmir
Ana Sayfa Güncel, Manşet Haber 14 Aralık 2014

Akıllı telefonlarda pil süresini uzatmanın yolları

mujdat-iletisim

Akıllı telefonların, son zamanlarda yaygın bir kullanım alanına sahip olduğu bilinen bir gerçek. Ancak akıllı telefonlarda açık kalan uygulamalar, Wi-fi ve 3G gibi internet bağlantıları, bataryanın daha erken bitmesine neden oluyor. Müjdat İletişimin sahibi Müjdat Arap, pil süresini ve ömrünü uzatmak için önemli bilgiler verdi.

Yıllardır Selçuk’ta telefon sektöründe hizmet veren Müjdat İletişimin sahibi Müjdat Arap, akıllı telefonların günlük hayattaki önemi hakkında açıklamalarda bulundu. Müjdat Arap, “Herkesin de bildiği gibi akıllı telefonlar, çıktı çıkalı bilgisayar devri bitmiş durumda. Hemen hemen bilgisayarın yaptığı bütün işlemi bu cihazlarla gerçekleştirmek mümkündür. Sosyal ağlara ulaşmakta sağladığı kolaylıklarla güncel hayatta akıllı telefonlar büyük yer edinmiş durumdadır” dedi.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Günlük hayatta büyük yer kaplayan akıllı telefonlarda, en çok gündeme gelen problemler içinde telefonların sık sık takılması ve yavaşlaması söz konusu. Müjdat İletişimin sahibi Müjdat Arap, “Akıllı telefonların düzgün çalışması ve takılmaması için günde an az bir kez bilgisayarlar gibi yeniden başlatılması gerekiyor. Böyle yapılmadığı takdirde donmalar ve takılmalar kendi kendine açılıp-kapanmalar olabiliyor” şeklinde konuştu.

Haber: Seda Konuk www.SelcukHaber.com

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk