site rehber selçuk izmir
Ana Sayfa Kültür Sanat, Manşet Haber 7 Mart 2016

Selçuk’ta 8 Mart sanatla kutlanacak

Kadınlar Selçuk Efes Kent Belleğinde buluşuyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Selçuk’ta da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, kadınlara verilen önemin yılın sadece bir günü değil her gün gösterilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Selçuk’un kadın ressamları kent belleğinde

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 8 Mart Salı günü Saat 17.00’de Selçuk Efes Kent Belleği’nde Efes Sanat Topluluğu’nun vereceği Keman Triosu ile başlayacak etkinlikler yine Selçuk Efes Kent Belleği’nde “Kadının Gözünden” adlı sergi ile devam edecek. Selçuklu kadın ressamların eserlerinin yer aldığı sergi 15 Mart Salı gününe kadar Selçuk Efes Kent Belleği’nde sergilenecek.

Selçuk Efes Kent Belleği’nde 8 Mart açılacak olan resim sergisine başta kadınlar olmak üzere tüm Selçuklular’ı davet eden Başkan Bakıcı; “Kadınlar bir toplumun can damarıdır. İlçemize, ülkemize kadın eli dokundukça hayata dair her şey daha güzel, daha anlamlı olacaktır. Daha uygar, daha barış dolu bir dünya için kadınlara toplumun her alanında özgür ve aktif olarak görev almalarını sağlamak önceliğimizdir” dedi.

viyolonsel ile rengarek selçuk a3 afiş

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam rehber selçuk izmir
Tema Tasarım | OzTurk